Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Ezer szépirodalmi mûvet tiltottak be az irodalmi fesztivál alkalmából

888.hu

2018.11.14. 16:35

A nap legfelháborítóbb híre.

Mintegy ezer művet – közöttük Fjodor Dosztojevszkij orosz író egyik klasszikusát – tiltották be a kuvaiti hatóságok az Arab-öböl menti országban szerdán kezdődött irodalmi fesztivál alkalmából – közölték a szervezők.

Szaad al-Anzi, a kuvaiti Nemzetközi Irodalmi Fesztivál vezetője elmondta az AFP francia hírügynökségnek, hogy a tájékoztatási minisztérium 948 könyvet tiltott be – írja az MTI.

A tiltólistára került művek közül a 19. századi Oroszországban játszódó, A Karamazov testvérek (1880) című Dosztojevszkij-regény az erkölcsöt, a szabad akaratot és Isten létezését kérdőjelezi meg – tette hozzá Anzi.

Dosztojevszkij egy növekvő listára került fel a mérsékeltnek számító, de egyre konzervatívabb politikájú és társadalmú arab országban.

Az elmúlt öt év alatt a tájékoztatási minisztérium több mint 4000 könyvet tiltott be. Közöttük volt Victor Hugo A párizsi Notre-Dame (1831) és Gabriel García Márquez Száz év magány (1967) című regénye.

A 43. alkalommal megrendezett, november 24-ig tartó fesztiválon kiállított valamennyi művet a törvényeknek megfelelően egy cenzúrabizottság tekintette át. A 2006-ban elfogadott sajtó- és kiadói törvény alapján működő, a tájékoztatási minisztériumnak alárendelt bizottság szankciókat is kiszabhat a könyvkiadóknál és sajtóban dolgozó szerkesztőkkel szemben.

A törvény tiltja az iszlám vagy az igazságszolgáltatás "sértegetését", a nemzetbiztonság fenyegetését, mindenféle "rendbontásra való ösztönzést", illetve minden "erkölcstelen" cselekedetet.

Szeptemberben aktivisták két ízben is tiltakoztak a főváros utcáin a növekvő cenzúra ellen.

Az 1970-1990-es években Kuvait az al-Arabi nevű, az arab országokban nagy példányszámban terjesztett kulturális magazin és számos irodalmi és ismeretterjesztő könyv révén aktív könyvkiadó központnak számított. Az elmúlt években azonban az arab országokban kivételesnek számító általános választásokon megválasztott képviselőház többsége konzervatív vagy törzsi származású honatya.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére