Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Egyre többen utasítják el az ENSZ migrációs paktumát az EP-ben is

Csordás Bettina

2018.11.14. 10:08

Több felszólaló határozottan bírálta az ENSZ migrációs csomagját, de voltak olyanok is, akik támogatták a bevándorlást ösztönzõ paktumot az Európai Parlament (EP) kedd esti vitáján.

A dokumentum nem Európa érdekeit tükrözi, és egybemossa az illegális gazdasági bevándorlást a valódi menekültek és a legális migráció kérdésével"

– vélekedett Gál Kinga fideszes EP-képviselő.

Aláhúzta, hogy ezen csomag elfogadásának "a jogértelmezés és a szokásjog kialakulása miatt visszafordíthatatlan következményei lennének", amelyek ellentétesek az európaiak, de még a harmadik világ érdekeivel is – írja az MTI.

A jóváhagyás hamis, teljesíthetetlen ígéreteket sugallna a jobb boldogulásról, és ezek nyomán számos fejlődő ország munkaképes generációk sorát veszíthetné el, ráadásul ez az illúzió újabb és újabb egyéni tragédiákhoz vezetne"

– emelte ki.

Kijelentette, hogy a migrációs válság megoldásához külön kellene választani a megélhetési bevándorlókat a menekültektől, hatékonyabbá kellene tenni a visszatoloncolásokat, illetve a tömeges migráció valós kiváltó okait kellene orvosolni.

Hrisztosz Sztilianidisz humanitárius segítségnyújtásért felelős uniós biztos hangsúlyozta, hogy a migráció globális jelenség, ezért globális válaszokat igényel. Kiemelte, hogy a megállapodás az nem kötelező érvényű, és tiszteletben tartja az államok szuverenitását, és szerinte a paktum nem ösztönzi a bevándorlást, de nem is rettent el attól.

A szociáldemokrata Elena Valenciano bírálta és szégyenletesnek nevezte, hogy egyes tagállamok kormányai kiléptek a szerződés elfogadási folyamatából, szerinte ez "a kevésbé intelligens megoldás". 

Jussi Halla-Aho, az Európai Konzervatívok és Reformerek (ECR) frakció politikusa viszont úgy vélekedett, hogy a megállapodás "veszélyes és félrevezető", nem ad megfelelő eszközöket a kontinenst érő migrációs nyomás kezeléséhez, ezért minden tagállamnak ki kellene lépnie belőle.

Bulgária a közelmúltban csatlakozott azon országokhoz, amelyek nem írják alá decemberben az ENSZ migrációs paktumát. Elsőként az Egyesült Államok, majd Magyarország, aztán pedig Ausztrália is kijelentette, hogy nem írja alá a paktumot. Ezt követően Sebastian Kurz osztrák kancellár is bejelentette, hogy Ausztria sem kívánja elfogadni a csomagot, majd pár nappal később csatlakozott az ellenállók táborához Andrej Babis cseh és Mateusz Morawieczki lengyel miniszterelnök is. Csehország szerdán délelőtt jelentette be hivatalosan is, hogy nem írja alá a paktumot.

Szlovákia legnagyobb ellenzéki pártja és a kormánykoalíció második legerősebb pártja is kezdeményezte, hogy a parlament határozatban utasítsa el a paktumot, Németországban pedig komoly vitát generált a kérdés. 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére