Soros Londonban is szembeköpné a népakaratot
2018.10.20. 20:00
Sorost nem érdekli az emberek akarata. Magasról tesz arra az 51,89 százalékos többségre, amely elindította Nagy-Britannia kilépését az Európai Unióból. Most szombaton szövetségeseivel együtt erődemonstrációt tartott Londonban. A tömegmegmozdulást a People’s Vote – A nép voksa nevű kampánycsoport szervezte, amely tavasszal alakult ismert közéleti személyiségek, politikusok, üzleti vezetők részvételével – természetesen a magyar származású tőzsdespekuláns pénzéből.
A Soros-közeli kampánycsapat már idén nyáron is tartott egy dzsemborit a főváros utcáin, de arra a majd 70 milliós országban körülbelül csak százezren voltak kíváncsiak. A mostani felvonulás – mi tagadás – jóval nagyobbra sikerült, bár pontos szám nincs, de több százezerre teszik a mostani londoni demonstrálók létszámát. Bár, ahogy azt a brit sajtó is említi, ahhoz, hogy megtöltsék a főváros utcáit, vidékről is „fel kellett utaztatni” pár tízezer embert, de az azonban letagadhatatlan: ezt már lehet „erődemonstrációként” is értelmezni.
A menet a Hyde Park keleti szélénél húzódó elegáns sugárúton, a Park Lane-en gyülekezett, és innen vonult át a parlament előtti térre, érintve a miniszterelnöki rezidenciának otthont nyújtó kis utcát, a Downing Streetet is. A tömeg élén London muszlim polgármestere, Sadiq Khan feszített, aki szerint a terrorizmus hozzátartozik a nagyvárosok mindennapjaihoz.
A muszlim városvezető a demonstráció elején arról beszélt: ez a menet a jövőért szól, azokért a fiatalokért, akiknek hangja a 2016-os népszavazáson nem hallatszott. Hogy miért? Az nem derült ki! Ahogy arról sem esett szó, miért romlottak ilyen drasztikus módon a bűnügyi statisztikák Londonban. Miért történhettek terrortámadások az elmúlt időszakban, Nagy-Britannia fővárosában. A konzervatív kormányzatot viszont előszeretettel ekézte Sadiq Khan. Szerinte: Theresa Maynek nincs felhatalmazása arra, hogy szerencsejátékot űzzön a fiatal generáció jövőjével. London muszlim polgármestere szerint a Brexit-folyamat eddigi két éve alatt világossá vált, hogy Nagy-Britannia most már csak egy rossz kilépési megállapodás, vagy a megállapodás nélküli kilépés között választhat. Ezért – ahogy azért Soros György is „küzd” – elengedhetetlenné vált az újabb népszavazás kiírása – tette hozzá Khan.