Újabb erõszakoló migránsbandát vágtak börtönbe a brit hatóságok
2018.10.19. 22:00
Az ügyek sajtóembargóját az illetékes bíróság pénteken oldotta fel, a szóban forgó férfiakat idén, több tárgyalás során ítélték el – írja az MTI.
Az AP rövid jelentéséből annyit derül ki, hogy az elítéltek egy banda tagjai voltak, akiknek - az ügyészség szerint - Amere Singh Dhaliwal volt a vezetője. Rá korábban már 18 év szabadságvesztést szabtak ki 22 rendbeni nemi erőszak miatt.
Az AP tudósítása szerint ezek az ügyek beleillenek azoknak a bíróság elé került eseteknek a sorozatába, amelyek főként pakisztáni származású férfiak által elkövetett, gyerekek elleni szexuális visszaélésekről szólnak.
A hasonló bandákat a brit sajtóban grooming gang-nek nevezik. Ezek olyan bűnbandák, amelyeknek a tagjai főleg migránsokból állnak. A brit sajtó a politikai korrektség miatt a legtöbbször nem írja meg a bandatagok származási országait, inkább ázsiaiként hivatkozik rájuk. Több hasonló ügyet is bemutattunk az elmúlt években.
A bűnbandák fő tevékenységi körei a prostitúció és a kábítószer-terjesztés. Általában olyan fiatal lányokat és férfiakat hálóznak be, akik hátrányos helyzetűek. Sokszor droggal tömik őket, hogy a függőségük a bandához láncolja a kiszolgáltatott fiatalokat. A prostitúció mellett azt is el kell viselniük, hogy időnként a bandatagok megerőszakolják őket.
A korábban feltárt esetekben előfordult olyan is, hogy a rendőrség azért nem foglalkozott a bűnözőkkel, hogy nehogy rasszizmussal vádolhassák meg őket. Mindannak ellenére, hogy a szociális munkások, az áldozatok és az adott környéken lakók is bejelentették a banda tevékenységét.
A számos eset közül ott volt például a newcastle-i eset, amelyben a rendőrség összesen tizennyolc gyanúsítottat állított elő az ügyben: tizenhét férfit is egy nőt. Nemi erőszakkal, kábítószer-terjesztéssel és prostitúcióra való felbujtással vádolják őket. A gyanúsítottak között pakisztáni, indiai, iraki, iráni és török származásúak vannak, legtöbbjük Newcastle-ban élt.
A rendőrség sokszor tehetetlen volt a bandákkal szemben. Ez ütötte ki a biztosítékot Tommy Robinsonnál is, aki elhatározta, hogy bemutatja a migránsbandák tevékenységét és tagjaikat. Ám azzal kellett szembesülnie, hogy a brit törvények sokszor keményebben védik az erőszakos bandatagok jogait, mint a normális brit állampolgárokat.
Robinson egy bírósági tárgyalás után tudósított Facebookon egy muszlim banda peréről, az elő videóban megmutatta a banda tagjait, valamint kérdéseket is feltett nekik. Ez verte ki a biztosítékot a bíróságnál is, ugyanis ezt a törvény bünteti. (Ez különösen visszatetsző annak fényében, hogy a brit bulvárlapok a legtöbbször arccal és névvel teszik ki cikkeikben a nemi erőszak, vagy erőszakos bűncselekmények áldozatainak képét). Robinson elkövetett egy hasonló vétséget néhány hónappal az eset előtt, ezért a bíróság 13 hónapnyi letöltendő börtönre ítélte.
Robinson végül nem töltötte le büntetését teljesen. A 2018. májusi ítéletet a bíróság kénytelen volt negligálni 2018. augusztusában, ugyanis számos szabályt áthágott a bíróság a tárgyalás során.