Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A belsõ migráció miatt gyengül a bajor CSU

Horváth Tamás

2018.10.10. 18:22

Errõl Edmund Stoiber volt tartományi miniszterelnök beszélt.
MÜNCHEN, 18:22

Erről Edmund Stoiber volt tartományi miniszterelnök beszélt.

A Bajorországba irányuló német belső migrációnak tulajdonítható a bajor Keresztényszociális Unió (CSU) támogatottságának visszaesése a vasárnapi törvényhozási (Landtag-) választásra készülő párt tiszteletbeli elnöke, Edmund Stoiber volt tartományi miniszterelnök szerint – írja az MTI.

A tartomány gazdasági fejlődése révén egyedülálló vándormozgalom bontakozott ki, Németország minden szegletéből tíz év alatt több mint egymillióan jöttek hozzánk, és nem tudhatja közülük mindenki, hogy a CSU-nak milyen nagy része van Bajorország sikerében"

– mondta a veterán politikus a Madsack német médiacsoport regionális lapjaiban szerdán megjelent összeállításban.

Stoiber kiemelte, hogy a csak Bajorországban működő CSU-nak változatlanul mély a társadalmi beágyazottsága, a tartomány pedig minden mutató alapján a legjobb Németországban,

de minél nagyobb az elégedettség gazdaságilag, annál nagyobb szerepe van az érzékenységeknek."

Azzal kapcsolatban, hogy pártja a legutóbbi felmérések szerint a szavazatok 33-35 százalékára számíthat, szemben az öt évvel ezelőtti Landtag-választáson szerzett 47,7 százalékkal, azt mondta, hogy a felmérések csak "pillanatfelvételek" a választók hangulatáról, és vasárnapig még sok embert meg lehet győzni.

Valamennyi felmérés azt mutatja, hogy a választók fele még nem döntötte el, melyik pártra szavaz”

– húzta alá a jobboldali politikus.

A felmérések alapján a tartományt 1962 óta egy ciklus megszakítással (2008-2013) egyedül, abszolút többséggel kormányzó CSU valószínűleg csak a 18 százalékkal a második helyen álló Zöldekkel alakíthat kétpárti kormányt.

Edmund Stoiber erről azt mondta:

Nem tudom elképzelni, hogy a CSU stabil kormányt tud alakítani a baloldali irányultságú ökopárttal, mert alapvető, fundamentális különbségek vannak köztünk a környezet-, és energiapolitikától kezdve a gazdaságpolitikán át egészen a közbiztonságig és a migrációs politikáig."

Stoiber véleményét a belső vándorlás és a CSU támogatottságának összefüggéséről számos német politikai szakértő osztja. A német sajtóban közölt elemzések kiemelik, hogy a CSU kormányzati sikerei hozzájárulhatnak az abszolút többség várható elvesztéséhez, mert a munkalehetőségek bősége és a jó életkörülmények – például a magas színvonalú egészségügyi, oktatási és közlekedési infrastruktúra – tömegesen vonzzák az embereket, akik bevándorlók lévén nem a helyi politikai kultúrában nevelkedtek, szocializálódtak, és ezért a CSU nehezebben tudja elérni őket.

A tartomány lakossága a legutóbbi, 2017-es adatok szerint 12 997 204 fő, ami több mint kétmilliós növekedés a Németország újraegyesítése és a bajor gazdaság nagyszabású fellendülése előtti utolsó, 1987-es népszámláláson feljegyzett 10 902 643-hoz képest.

A CSU támogatottságának csökkenésében szerepe lehet a menekültügyi politika körül az Angela Merkel kancellár vezette testvérpárttal, a német Kereszténydemokrata Unióval (CDU) folytatott vitáknak is, amelyek mérsékelt és kevésbé mérsékelt szavazókat is eltaszíthattak a párttól. A mérsékelt szavazókat a Zöldek és a liberális Szabad Demokrata Párt (FDP), a kevésbé mérsékelteket pedig a CSU-tól jobbra álló Alternatíva Németországnak (AfD) tudja megszólítani.

Vélhetően Horst Seehofer és Markus Söder belső hatalmi küzdelme sem tett jót a párt megítélésének. Horst Seehofer idén márciusban kényszerült arra, hogy átadja a tartományi kormányfői tisztséget vetélytársának. A pártelnöki pozíciót azonban sikerült megtartania, és bekerült a szintén márciusban megalakult szövetségi kormányba, amelyben a belügyminisztériumot vezeti.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére