Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Magyarország ellen lobbizik a Soros-féle Nyílt Társadalom Alapítvány

Sümeghi Lóránt

2018.08.12. 14:22

Politikai üzenetként értendõ az a hír, miszerint Svédország beavatkozik az Európai Bizottság oldalán a külföldrõl támogatott civil szervezetekre vonatkozó jogszabály miatt Magyarország ellen indított perben az Európai Bíróságon.

Így látja ifjabb Lomnici Zoltán alkotmányjogász, aki szerint komoly lobbiérdekek érvényesülhetnek a skandináv térségben a Nyílt Társadalom Alapítvány részéről. Rámutatott, 

egyértelműen anyagi érdekekről van szó, a szervezetek féltik a pénzüket. A magyar kormányzat  átlátható, tiszta versenyhelyzetet akar teremteni a civil szervezetek támogatásában a civiltörvénnyel."

Tegnap beszámoltunk róla, hogy Niclas Trouvé, Svédország gátlástalan budapesti nagykövete már várja, hogy az Európai Bíróság (EB) folytassa az eljárást hazánk ellen a civiltörvénnyel kapcsolatban.

A svéd diplomata szerint teljesen törvényes, ahogy a magyar származású tőzsdespekuláns, Soros György Nyílt Társadalom Alapítványa (OSF) ténykedik Magyarországon. Sőt, úgy gondolja, hogy az OSF által finanszírozott, támogatott szervezeteket, NGO-kat nem szabadna korlátozni a tevékenységükben. Mint fogalmazott:

Megbélyegző a külföldről finanszírozott civil szervezetek átláthatóságát célzó szabályozás."

Hozzátette: várja már, hogy az EB lefolytassa a civiltörvénnyel kapcsolatos eljárást.

Trouvé szerint nincs egyedül ezzel az álláspontjával, az általa is képviselt nézeteket vallja az ENSZ, az előbb említett EB és az Európai Parlament is. A svéd diplomata kijelentette, hogy nem tesz különbséget jó és rossz NGO-k között, és úgy véli, hogy a civil szervezetek dolga az, hogy a társadalom különböző részeihez (köztük a médiához, a vállalatokhoz, a választókhoz, de még a külképviseletekhez is) eljuttassák nézeteiket és kifejtsék azokat.

Emlékezetes, az Országgyűlés tavaly júniusban fogadta el azt a törvényt, amelynek értelmében a civil szervezetek kötelesek bejelenteni, ha külföldi támogatásaik összege egy évben elérte a 7,2 millió forintot, és ebben az esetben külföldről támogatott szervezetként kell feltüntetniük magukat a kiadványaikban.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére