Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Még mindig a gyarmatosítással vegzálják az ausztrálokat

Forisek Ádám

2018.07.27. 12:25

A gyarmatosítás korában elkövetett tömeggyilkosságokkal érzékenyítik az ausztrálokat - még mindig.
CANBERRA, 12:25

A gyarmatosítás korában elkövetett tömeggyilkosságokkal érzékenyítik az ausztrálokat – még mindig.

Az 1788 és a 20. század közepe közötti időszak alatt mintegy 500 tömeggyilkosságot követtek el az európai telepesek az őslakosok ellen Ausztrália-szerte. A Newcastle Egyetem történész kutatói a telepesek naplói, korabeli újságok híradásai, az őslakosoktól kapott bizonyítékok, állami és szövetségi archívumok dokumentumai alapján először katalogizálták az erőszakos cselekményeket.

Eddig a gyarmati Ausztráliában elkövetett 250 tömeggyilkosság helyszínét azonosítottuk, és úgy számítjuk, hogy mire a projekt végére érünk, 500 helyszínt találunk"

– mondta el Lyndall Ryan, a kutatás vezetője. Mint mondta, a 250 tömeggyilkosságban 6200 áldozatot azonosítottak, közülük száznál is kevesebb volt európai. A kutatók tömeggyilkosságként határoztak meg minden olyan incidenst, amelyben több mint hat embert öltek meg. A kutatás várhatóan 2019-ben fejeződik be.

Közben heves viták zajlanak Ausztráliában az első európai telepesek megérkezésének idei, 230. évfordulójával kapcsolatban.

Az első flotta Sydney-be érkezésének napja – 1788. január 26. – nemzeti ünnepnek számít Ausztráliában. Az első hajók zömmel fegyenceket és katonákat szállítottak a kontinensre Nagy-Britanniából. A bennszülöttek egy része ugyanakkor az ünnepnapot a "megszállás napjának" tartja. Egy idei felmérés szerint az ausztrálok fele azt szeretné, ha megváltoztatnák a nemzeti ünnep dátumát.

A konzervatív kormány ellenzi az ünnepnap megváltoztatását, az őslakos aktivisták azonban arra hivatkoznak, hogy a változás azért is fontos lenne, hogy Ausztrália szembenézhessen a múltjával.

A kutatás így nagy valószínűséggel nem más, mint egy már jól ismert „érzékenyítő tréning” része. Erről Douglas Murray is értekezett egyébként Európa furcsa halála című művében

A földön minden nemzet esetében elmondható az a történet, melyben egy nemzet leigáz egy másikat, s a győztesek gyalázatosan bánnak a vesztesekkel. Ám Ausztrália esetében az ausztrál őslakosokkal való bánásmód […] vált az ország legmélyebb, eredendő bűnévé.”

Ausztráliában is elítélik az „első flottával” érkezőket, valamint azt a tényt, hogy a nemzet brit kolóniaként vette kezdetét. S mivel a gyarmatosítást eredendő bűnként kezelik, mindazoknak, akik nem bennszülöttek, mindig bocsánatért kell esedezniük Douglas Murray szerint.

Erről a kérdésről egyébként Kevin Donelly konzervatív ausztrál kutató szavait is idéztük tavaly. A kutató akkori kérdése, ami igencsak egybevág a cikk elején már idézett kutatással, most is helytálló:

hány generációnak kell még bűnösnek éreznie magát olyan valamiért, ami 200 évvel korábban történt?”

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére