Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

A muszlim és arab országok a Hamász szekerét tolják az ENSZ-ben

888.hu

2018.06.09. 09:58

Rendkívüli ülést tart az ENSZ Közgyûlése jövõ hét szerdán Rijád Manszúr palesztin ENSZ-nagykövet, valamint arab és muzulmán országok képviselõinek kezdeményezésére - közölte a közgyûlés elnöke, Miroslav Lajcak pénteken. Az ülésen várhatóan a gázai civilek védelmérõl, illetve Izrael burkolt elítélésérõl szóló határozatról szavaz a 193-tagú szervezet.
NEW YORK, 09:58

Rendkívüli ülést tart az ENSZ Közgyűlése jövő hét szerdán Rijád Manszúr palesztin ENSZ-nagykövet, valamint arab és muzulmán országok képviselőinek kezdeményezésére – közölte a közgyűlés elnöke, Miroslav Lajcak pénteken. Az ülésen várhatóan a gázai civilek védelméről, illetve Izrael burkolt elítéléséről szóló határozatról szavaz a 193-tagú szervezet.

A tervezett határozat egyúttal sürgetné a Gázai övezet határán tüntető palesztinok elleni izraeli fellépés kivizsgálását – írja az MTI.

A rendkívüli ülésre azután kerül sor, hogy az Egyesült Államok múlt hét pénteken megvétózta az ENSZ Biztonsági Tanácsában (BT) a palesztinok elleni erőszakról szóló határozatot.

A határozat – amelyet Kuvait ENSZ-nagykövete dolgozott ki – elítélte volna Izraelt a palesztin civilek ellen alkalmazott erőszakért. Az amerikai ENSZ-nagykövet azonban "durván egyoldalúnak" minősítette, és kifogásolta, hogy a szélsőséges gázai Hamász szervezetet a határozat nem ítéli el a közelmúltban kirobbant erőszakért.

Az ENSZ Közgyűlésének határozata a BT-ben született dokumentumokkal szemben nem kötelező érvényűek. Tavaly decemberben a közgyűlés nagy többséggel fogadta el azt a határozatot, amely követelte Donad Trump amerikai elnöktől, hogy vonja vissza Jeruzsálem Izrael fővárosaként való elismerését. Erre szintúgy azután került sor, hogy az Egyesült Államok a BT-ben megvétózott egy hasonló dokumentumot. Az Egyesült Államok azóta már áthelyezte izraeli nagykövetségét Jeruzsálembe.

Eközben kiújultak a tüntetések a Gázai övezet határánál, ahol pénteken négy embert, köztük egy tizenöt éves fiút lőttek le a zsidó állam határát védő katonák.

A biztonsági erők és a tüntetők összecsapásában 618 palesztin sérült meg. Nagy részüket a belélegzett könnygáz következtében fellépő légzési nehézségek miatt kellett ellátni, de 120-an közülük lőtt sebet kaptak, köztük az AFP francia hírügynökség egyik fotóriportere.

Összesen mintegy 10 ezer palesztin tüntetett a határ öt pontján. Gumiabroncsokat égettek, köveket és csőbombákat hajítottak az izraeli katonákra – közölte az izraeli hadsereg, kiemelve, hogy a katonák megfelelően reagáltak, és a palesztinok sűrű füsttel igyekeztek megzavarni az izraeli mesterlövészeket.

Március vége óta rendszeresek a tüntetések a gázai-izraeli határnál, ahol palesztinok ezrei tiltakoznak az övezet blokádja és az egykori palesztin területek elvesztése ellen.

A palesztin egészségügyi minisztérium szerint legkevesebb 120 palesztin vesztette életét, és ezrek sebesültek meg ezeken a tüntetéseken. Izrael a Hamászt teszi felelőssé a történtekért.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére