A radikalizáció ellen küzdõ brit programok majdnem 100 százaléka kudarcba fulladt
2018.06.07. 11:23
A The Times ír arról a jelentésről, amelyet a belügyminisztérium megbízására készített a brit kormánnyal szoros kapcsolatban álló Behavioural Insights Team (BIT) viselkedéskutató intézet.
A dokumentum igen sötét képet fest a brit állapotokról, ugyanis leírja, hogy az iszlám szélsőségesség ellen küzdő, kormányzati finanszírozásból működő deradikalizációs programok 95 százaléka (!) sikertelennek bizonyult.
A The Times szerint mindössze két kezdeményezés volt sikeres: az egyik teljesen szembement a politikai korrektséggel, a másik pedig egyértelműen kijelentette, hogy vallási iratokból eredeztethető a radikalizmus.
Ezek a kormányzati programok igen kiterjedtek: iskolákban, nyelvórákon, sportegyesületekben törekednek az iszlám radikalizmus visszaszorítására, ám van egy óriási baj. A dolgozók többsége ugyanis fél, amiért ilyen „érzékeny témát” érintenek, előfordul az is, hogy inkább egyáltalán nem beszélnek rasszról, vallásról a tanulóknak. A politikai korrektség a tanároknál egyfajta öncenzúraként működik, hiszen rettegnek attól, hogy diszkriminációval fogják őket vádolni.
Ehelyett inkább az iszlamofóbiára koncentrálnak, ami azonban hihetetlenül kontraproduktív. Hogy miért? Nos azért, mert miután a muszlimok egyfolytában áldozatokként vannak bemutatva, könnyedén megtámadhatják és alááshatják a szólásszabadságot.
Mindenesetre a biztonságért felelős miniszter, Ben Wallace érdeklődve figyeli a BIT-elemzés eredményét.