Merkelt kérdõre vonták a brémai migránsbotrány kapcsán
2018.06.06. 16:00
A kancellár kitérő válaszokat adott. Merkel szerint országa sikeresen megbirkózott a 2015-ös migránsválsággal.
Angela Merkel egy új parlamenti formátum keretében, a képviselői kérdések és azonnali kancellári válaszok fórumán nyilatkozott – írja az MTI. A leginkább a brit alsóház gyakorlatából ismert formátumban most először kérdezhették a Bundestag képviselői a kormányfőt – egy órán keresztül minden kérdésre és válaszra egy-egy perc volt adva.
Az első témát a kormány jelölhette ki, ez volt a pénteken Kanadában kezdődő kétnapos G7-csúcs, amelyről a kancellár bevezetője után 30 percig tehetettek fel kérdéseket, majd a fórum második felében bármilyen ügyben kérdőre vonhatták a kormányfőt.
Merkel is tudott a bevándorlási irodában zajló korrupcióról?
Tisztában lehetett a német kancellár azzal, mi történik a német bevándorlásügyi hivatal (BAMF) brémai irodájában, mégis botrányként rob...
Angela Merkel a fórum második felében a legtöbb kérdést a migrációval, illetve a szövetségi bevándorlási és menekültügyi hivatal (BAMF) brémai kirendeltségén törvénysértő módon elbírált menedékjogi kérelmekkel kapcsolatban kapta. Azokkal a hét végi sajtójelentésekkel kapcsolatban, amelyek szerint tudott a BAMF szerkezeti gondjairól, hangsúlyozta, hogy éppen azért került a hivatal élére 2015-ben Frank-Jürgen Weise – akit a legjobb német államigazgatási vezetők között tartanak számon –, mert súlyos szerkezeti, működési hiányosságok mutatkoztak, amelyeken időközben sikerült javítani, de sok tennivaló van még.
Kiemelte, hogy számtalanszor tárgyalt a BAMF vezetőjével a szervezet állapotáról. Hozzátette, hogy a BAMF munkatársainak döntő többsége rendkívül nehéz körülmények, a nemzetközi menekültválság elmélyülése közepette is kiváló munkát végzett.
Kormányának korábbi álláspontját megerősítve kijelentette: a válság 2015-ös elmélyülése rendkívüli humanitárius helyzetet okozott, amellyel az ország sikeresen megbirkózott.
Ismertette: elkészül a külügyminisztérium elemzése Afganisztán biztonsági helyzetéről, amelynek alapján a kormány úgy látja, hogy nem kell többé korlátozni az elutasított menedékkérők visszaszállítását a dél-ázsiai országba.