Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az Európai Parlament megszüntetné a magyar határzárat egy új uniós menekültügyi eljárási rendelettel

Vincze Viktor Attila

2018.04.25. 21:25

Gál Kinga fideszes EP-képviselõ szerint az Európai Parlament (EP) belügyi, állampolgári jogi és igazságügyi bizottságának (LIBE) szerdán bemutatott jogszabálytervezete egységesítené és kötelezõvé tenné a menekültügyi eljárás lefolytatását az unió valamennyi tagállamában, amivel lehetetlenné tenné a menekültügyi eljárás tranzitzónákban történõ lefolytatását, ezáltal jogilag veszélyeztetné a déli határzár mûködését.

A képviselő aláhúzta, hogy a tervezet szövege a menedékkérők és az illegális migránsok érdekeinek képviseletében fogalmazódott meg, ugyanis bonyolult eljárási és jogorvoslati lehetőségeket javasol, amivel kivitelezhetetlenné tenné a gyors kormeghatározást és a menedékjoggal visszaélők gyors kiszűrését. Ezzel pedig alapvetően rontaná az egész menekültügyi eljárás hatékonyságát.

Gál Kinga abszurdnak nevezte, hogy a szöveg szerint ezentúl nem lehetne biztonságos unión kívüli országnak tekinteni azokat az államokat, ahol a migránsok úgymond nem részesülnek megfelelő ellátásban.

Nem lehetne majd automatikusan elutasítani a menekültkérelmeket pusztán arra hivatkozva, hogy biztonságos országon – például Szerbián – keresztül érkeztek, ahol életük már nincs veszélyben"

– mondta el Gál Kinga, aki szerint ráadásul, a javaslat törölné Törökországot a biztonságos származási országok közül, ezzel pedig ellehetetlenítené az EU-Törökország közti megállapodást, amely eddig részben segített megállítani a Balkánra nehezedő migrációs nyomást.

A javasolt EU-s tervezet nem utolsósorban még a civil szervezetek véleményének figyelembevételére is kötelezné a tagállamokat a biztonságos unión kívüli országok kijelölésénél.

Teljesen elfogadhatatlan, hogy automatikusan kötelezővé tennék ezen eljárásjogi szabályokat, s ezáltal egy olyan fontos területen csökkentenék a magyar hatóságok mozgásterét, mint a menekültügyi eljárásjog. Hazánk ugyanis hatékonyan reagált a migrációs válságra a határon található tranzitzónák kiépítésével. Joggal várjuk el ezért az uniótól, hogy iktassa törvénybe ezt a sikeres megközelítést, és ne csökkentse a magyar hatóságok mozgásterét a kérdésben"

– fogalmaz a magyar EP-képviselő.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére