Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Ilyen az igazi csicskaország: Koszovó külpolitikáját Washington határozza meg

888.hu

2018.04.17. 21:58

Koszovónak nincs valódi külpolitikája, és azon országok csoportjába tartozik, amelyeket az Egyesült Államok irányít - ismerte el Ramush Haradinaj koszovói miniszterelnök egy belgrádi televízióban kedden sugárzott interjúban.
PRISTINA, 21:58

Koszovónak nincs valódi külpolitikája, és azon országok csoportjába tartozik, amelyeket az Egyesült Államok irányít – ismerte el Ramush Haradinaj koszovói miniszterelnök a belgrádi Happy televízióban kedden sugárzott interjúban.

Mint mondta, Koszovó Európa része, együttműködik Brüsszellel és Berlinnel is, mindazonáltal amikor külpolitikáról van szó, akkor Washington iránymutatása a mérvadó Pristina számára.

Nekünk nem okoz gondot, hogy ezt bevalljuk, nincs is időnk arra, hogy a világ problémáival foglalkozzunk"

– fogalmazott a koszovói kormányfő.

 

Aleksandar Vucic szerb elnök azonnal reagált a koszovói kormányfő kijelentéseire. Elsősorban arra, hogy a pristinai vezetés bevallotta, Amerika irányítja az ország külpolitikáját. Aleksandar Vucic a B92 hírportál beszámolója szerint úgy fogalmazott:

Szerbia mindig nehéz helyzetben van (Koszovó miatt), de hogy meg tudja-e oldani a gondokat vagy sem, azt majd meglátjuk. Egyik oldalon vagyunk mi Szerbiában, a másik oldalon a pristinai hatalom, de itt vannak az amerikaiak is, amit magától Haradinajtól lehetett hallani. Bevallotta, hogy nincs külpolitikájuk. Ha az államiságnak ez az alappillére sincs meg náluk, akkor mit akarnak tőlünk."

Úgy folytatta: Koszovóval ellentétben Szerbia független külpolitikát folytat, mindemellett azzal is tisztában kell lenni, hogy Európában nem sok mindent lehet elérni Németország támogatása nélkül, és Belgrád jó viszonyt ápol Berlinnel.
   

Koszovó 2008-ban kiáltotta ki függetlenségét Szerbiától, ám Belgrád ezt azóta sem hajlandó elismerni, és továbbra is saját déli tartományának tekinti a zömében albánok lakta területet. Emellett Szerbia két nagy szövetségese, Oroszország és Kína szerint sem független államról van szó, és az is gondot jelent, hogy az Európai Unió sem egységes a kérdést illetően. Az EU 28 tagállama közül öt: Románia, Szlovákia, Spanyolország, Görögország és Ciprus – amely maga is jelentős, autonómiára törekvő kisebbséggel rendelkezik vagy lakossága a szerbekhez hasonlóan jórészt ortodox keresztény hitű – sem ismerte el eddig önálló államként Koszovót.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére