Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Orbán Balázs: médiaburokba terelték az ellenzéki szavazókat, de a többség elégedett

888.hu

2018.04.10. 18:50

A gazdaság sikere, a migrációs helyzet és az ellenzék széthúzása támogatta a Fidesz gyõzelmét - hangsúlyozták a Danube Institute keddi panelbeszélgetésének résztvevõi.

Orbán Balázs, a Századvég Alapítvány kutatási igazgatója arról beszélt: maguk is meglepődtek azon, hogy – bár a korábbi közvélemény-kutatások is ezt ígérték – a Fidesz kétharmadot szerzett, "a saját közvélemény-kutatásunknak sem hittünk", mondta.

Szerinte a várakozások és az eredmény közötti különbség egyik oka az a médiaburok, amely a részvételi arány és az elégedetlenség növelésével próbálkozott, miközben a többség úgy látja, hogy a következő nemzedéknek az övénél jobb élete lesz, jelenleg pedig Kelet-Európában jóval optimistább a közhangulat, mint a kontinens nyugati felén – írja az MTI.

Megjegyezte, miután Botka László lemondott az MSZP miniszterelnök-jelöltségéről, már nem volt idő felépíteni valakit, március 15. pedig azt mutatta, hogy az ellenzék nem tud élni a mozgósítás, az elégedetlenek utcára vitelének eszközével.

Boris Kálnoky, a Die Welt tudósítója szerint maguk a Fidesz-vezetők sem számítottak ilyen arányú győzelemre, megjegyezve, Orbán Viktor miniszterelnöknek egyetlen ígéretet sem kellett tennie a kampány során.

Ehhez érdemes hozzátenni, hogy a miniszterelnök számos fórumon – így például a gazdasági évnyitó eseményén – elmondta, hogy nem ígérgetnek, hanem vállalásokat tesznek. A miniszterelnök elmondta, hogy a bevándorlás kérdésében betelepítés helyett "a segítséget kell odavinni, ahol arra szükség van – építünk utakat, házakat, iskolákat". Célként nevezte meg a miniszterelnök az évi 4 százalékos gazdasági növekedést, valamint a teljes foglalkoztatottság elérését 2022-re. A gazdasági teljesítménnyel arányosan növelné a kormány a minimálbért, valamint fontos célnak tekintette a miniszterelnök a vállalkozások terheinek további csökkentését.

Hangsúlyozta, hogy míg Nyugat-Európában kikezdte a középosztályt, ezen keresztül pedig a kétpártrendszereket a gazdasági válság, Magyarországon éppen ezt a réteget erősítette meg az utóbbi évek fejlődése.

Mint mondta, a magyar miniszterelnök az országa és a visegrádi államok felértékelését célzó "emancipációs stratégia bajnoka", ugyanakkor Budapest kapcsolatai "nem olyan jók" a berlini szövetségi kormánnyal, szemben a gazdaság szereplőivel vagy az egyes tartományok vezetésével.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére