8 dolog, amit tudni érdemes április 8-ról
2018.04.07. 09:35
A magyarországi szavazókörök reggel 6 órakor nyitnak és este 7 óráig várják a választópolgárokat – írja az MTI.
A magyarországi lakóhellyel rendelkező választópolgároknak az országgyűlési választáson két szavazatuk van: voksolhatnak arra, akit az egyéni választókerületükben képviselőnek szeretnének, a másik íven pedig arról dönthetnek, hogy az országos listáról melyik pártot támogatják.
A 106 egyéni választókerületben azok a jelöltek indulhatnak, akiknek sikerült 500 érvényes ajánlást összegyűjteniük.
A választáson 23 párt állított országos listát, valamint mind a 13 országos nemzetiségi önkormányzatnak is van országos listája, ezekre a nemzetiségiként regisztrált választópolgárok szavazhatnak.
Az országgyűlési választáson az az egyéni jelölt szerez mandátumot, aki a legtöbb szavazatot kapja, míg a pártok között a rájuk leadott szavazatok arányában osztják ki a mandátumokat.
A külképviseleteken a szavazást – közép-európai idő szerint – ugyancsak reggel 6 és este 7 óra között tartják, az amerikai kontinensen az időeltolódás miatt már szombaton elkezdődik a szavazás.
A külföldön dolgozó magyar állampolgárok is szavazhatnak levélben, ha teljesen legálisan dolgoznak a befogadó országban. Ezt a tényt persze a "függetlenobjektív" 444-index-hvg tengely elhallgatja, sőt az ellenkezőjét fújja: eddig egyetlenegy cikket sem írtak arról, hogy a külföldön dolgozó vagy tanuló magyar állampolgárok is szavazhatnak levélben.
Eddig rendre arról lehetett olvasni ezekben a médiumokban, hogy míg a környező országokban élő magyarok szavazhatnak levélben, addig a Nyugat-Európában élő és dolgozó honfitársaink nem. Ez persze ordas hazugság!
Ennek mindössze az a feltétele, hogy rendelkezzen az adott országban bejelentett lakcímmel. Ami logikus, hiszen a magyar szervek csak így tudják, hogy hova küldjék neki a szavazólapot.
Ez a liberális média legnagyobb hazugsága: a külföldön élő magyarok nem tudnak levélben szavazni
A külföldön dolgozó magyar állampolgárok is szavazhatnak levélben, ha teljesen legálisan dolgoznak a befogadó országban.