Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Oroszország elkezdte Szíriában tesztelni a Szu-57-es vadászbombázóját

Vincze Viktor Attila

2018.02.23. 09:58

A hivatalosan még tesztrepülési idõszakában levõ, legújabb fejlesztésû, ötödik generációs orosz Szu-57-es vadászbombázókról Szíria légterében készült videofelvétel.

Szíriában készült egy videofelvétel arról, hogy az orosz légierő két vadonatúj Szu-57-es repülőgépe éppen leszáll a tengerparttól alig egy kilométerre levő Hmejmím orosz katonai légibázisra. Hivatalosan az orosz katonai források nem erősítették meg a hírt, de nem is cáfolták. 

A két legújabb, ötödik generációs orosz vadászbombázót a felvétel szerint négy Szu-35Sz és négy Szu-25 vadászgép, valamint egy A-50U típusú felderítő- és irányítógép kísérte. A szíriai légtérviszonyok között rendhagyónak számító orosz repülőgép-kötelék mérete és összetétele egyaránt megerősíti azt a feltételezést, hogy valóban Szu-57-es gépeket tesztelhet az orosz légierő Szíriában. 

A Szu-57-es gépek szíriai teszteléséről szóló hírnek az a különleges érdekessége, hogy ezáltal — eddig példátlan módon — egy légtérbe került a világ jelenleg létező ötödik generációs vadászgépeinek a többsége. 

Az amerikai kézben levő F-22-es és F-35-ös, illetve az izraeli F-35-ös gépek még soha sem repültek olyan közelségben egymással, mint amire most Szíriában a Szu-57-es tesztrepülése révén alkalom nyílt. 

Az új orosz gép pontos képességei még soha nem lettek harci körülmények között tesztelve. Ez a hiányosság Szíria légterében viszont most — konkrét összecsapás nélkül is — pótolható mind az orosz, mind pedig az amerikai katonai műszaki fejlesztők és elemzők számára. 

A szakértők szerint a legizgalmasabb kérdések közé tartozik — amire most Szíria fölött is kereshetik a választ a mérnökök —, hogy a csökkentett radarkeresztmetszetű, azaz a "lopakodó" képességű gépek amerikai és orosz variánsai vajon milyen távolságból és mennyire képesek észlelni, illetve befogni egymást. 

A Szu-57-esből eddig csak 9-10 darab készült el, hadrendbe állításukat Oroszország hivatalosan csak 2020-tól tervezi. A Szu-57 látványos szíriai tesztelése a technikai jellegű kísérletezés mellett azt is jelezheti, hogy Oroszország az eddig tervezettnél akár korábban is hadrendbe állíthatja a legújabb fejlesztésű, ötödik generációs vadászbombázó repülőgépét. 

A Szu-57 (PAK-FA, T-50) egy szuperszonikus, ötödik generációs vadászbombázó repülőgép, melyet a Szuhoj tervezőiroda fejleszt a jelenlegi MiG-29 és Szu-27 repülőgépek leváltására, a MiG 1.44 és a Szuhoj Szu-47 Berkut kísérleti repülőgépekkel szerzett tapasztalatok alapján, az F-22 Raptor és az F-35 Lightning II amerikai repülőgépek ellensúlyozására.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére