Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Kiderült: jobb, ha félünk a mesterséges intelligenciától

Forisek Ádám

2018.02.22. 23:41

Amerikai egyetemi kutatók szerint az AI (artificial intelligence) gyors elõretörése következtében ugrásszerûen megnõtt annak az esélye, hogy a technológiát rossz célra használják. Ha pedig ez megtörténik, az óriási károkat okozhat.

Az MTI számol be arról a tanulmányról, amelyet tizennégy intézmény, köztük a Cambridge-i, Oxfordi és Yale Egyetem 26 kutatója hozott nyilvánosságra. Ebben a tanulmányban a kutatók arra figyelmeztettek, hogy bűnözők, magányos támadók, de akár diktatórikus államok is visszaélhetnek a mesterséges intelligencia által nyújtott lehetőségekkel.

Valamennyien egyetértünk abban, hogy a mesterséges intelligenciának sok pozitív alkalmazási lehetősége van. A szakirodalom azonban hiányos annak rossz célú felhasználásával kapcsolatban”

– magyarázta az Oxfordi Egyetem emberiség jövőjét kutató intézetének szakembere, Miles Brundage.

A tanulmány hangsúlyozza, hogy az AI lehetővé teszi a nagyméretű, célzott, nagy hatékonyságú támadásokat – a technológia rossz célú használata tehát a digitális, fizikai és politikai biztonságot is veszélyezteti.

Meg kell jegyezni továbbá, hogy az AI alkalmazása csökkentheti a végrehajtott támadások költségeit, ráadásul olyan új támadási formák is felbukkanhatnak, amelyek eddig egyetlen ember által kivitelezhetetlenek voltak.

A tanulmány készítői áttekintették az eddigi tudományos kutatásokat az AI jelentette biztonsági kockázatokról, és együttműködésre szólították fel a kormányokat, politikai és műszaki szakembereket ezen veszélyek elhárítására.

A mesterséges intelligencia számítógép használatával hajt végre olyan emberi intelligenciát igénylő feladatokat, mint a döntéshozatal, szöveg, beszéd vagy vizuális képek felismerése. A technikai lehetőségek tárházát nyitja meg, de heves vitákat váltott ki az elmúlt években arról, hogy az általa megvalósítható tömeges automatizálás jelentősen növelheti-e a munkanélküliséget és más szociális hátrányokat.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére