Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Kim Dzsongun: fontos elõsegíteni a megbékélés és párbeszéd meleg légkörét

888.hu

2018.02.13. 07:18

Szinte hihetetlen nyilatkozatot adott az eddig atomháborúra uszító észak-koreai diktátor. Elégedetten szólt Kim Dzsongun a téli olimpia alkalmából Dél-Koreába utazott küldöttségének látogatásáról - adta hírül kedden az észak-koreai média.
PHENJAN, 07:18

Szinte hihetetlen nyilatkozatot adott az eddig atomháborúra uszító észak-koreai diktátor. Elégedetten szólt Kim Dzsongun a téli olimpia alkalmából Dél-Koreába utazott küldöttségének látogatásáról – adta hírül kedden az észak-koreai média.

A kommunista diktátor szavai szerint fontos elősegíteni

a megbékélés és párbeszéd meleg légkörét".

Kim elégedetten szólt arról, ahogy a házigazdák igyekeztek kiemelt fontosságúként kezelni a 22 fős politikai küldöttség háromnapos látogatását, és

hálás a dél-koreai "őszinte erőfeszítésekért".

Az észak-koreai média közlése szerint Kim Dzsongun "fontos parancsokat" adott lehetséges intézkedésekre a megbékélés és párbeszéd légkörének fenntartása végett. Hogy pontosan mik ezek, azt nem részletezte a kommunista ország sajtója – írja az MTI.

Az északi küldöttség pénteken érkezett a phjongcshangi téli olimpia ünnepélyes megnyitójára az észak-koreai vezető húga, Kim Jo Dzsong, valamint Kim Jong Nam névleges államfő irányításával. Kim Jo Dzsong különmegbízotti minőségében meghívót adott át bátyja nevében a dél-koreai elnöknek, Mun Dzseinnek. Kim Dzsongun azt kérte Muntól, hogy mielőbb látogasson el Phenjanba. A dél-koreai vezető azt válaszolta: reméli, hogy hamarosan megteremtik a látogatás feltételeit, egyúttal párbeszédet szorgalmazott Észak-Korea és az Egyesült Államok között.

Kim Jo Dzsong eddig az egyetlen a kommunista Észak-Koreát alapító és irányító Kim család tagjai közül, aki felkereste Dél-Koreát az 1950-53-as koreai háború óta.

Elemzők úgy vélik, hogy a korábbinál jóval békülékenyebb északi hangnem célja a nemzetközi szankciók, valamint a dél-koreai-amerikai szövetség meggyengítése lehet. Szakértők óva intenek a hurráoptimizmustól, és hangsúlyozzák, hogy a két Korea kapcsolata csak akkor fejlődhet igazán, ha Észak-Korea leállítja vagy legalább visszafogja rakéta- és atomprogramját.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére