Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Sivalkodnak a brit liberálisok, mert Bermudán beszüntették a melegházasságot

Sümeghi Lóránt

2018.02.11. 10:28

A jogilag Nagy-Britanniához tartozó szigetcsoport túlnyomóan keresztény lakosainak nyomására az ország kormányzója nemrég úgy döntött, eltörli a homoszexuálisok számára korábban megadott házasságkötéséhez való jogot. Ez pedig természetesen kiverte a biztosítékot Londonban, ahol hatalmas sivalkodásba kezdett a liberális politikai elit.
LONDON, 10:28

A jogilag Nagy-Britanniához tartozó szigetcsoport túlnyomóan keresztény lakosainak nyomására az ország kormányzója nemrég úgy döntött, eltörli a homoszexuálisok számára korábban megadott házasságkötéséhez való jogot. Ez pedig természetesen kiverte a biztosítékot Londonban, ahol hatalmas sivalkodásba kezdett a liberális politikai elit.

Ahogyan arról korábban beszámoltunk, Bermuda területén tavaly decembertől vált legálissá a homoszexuálisok számára, hogy házasságot köthessenek egymással, dacára annak, hogy a lakosok egy népszavazás keretében ellene szavaztak. Nem is telt el sok idő, John Rankin kormányzó ugyanis a múlt héten úgy döntött, mégsem engedélyezik az LMBTQ tagjainak, hogy összeházasodjanak. Ehelyett maradt számukra a bejegyzett élettársi kapcsolat.

A népakarat effajta lekövetése pedig úgy tűnik, Londonban ismeretlen jelenség.

Hiszen a brit Munkáspárt már a döntést követően nem sokkal jelezte, mindent megtesznek, hogy megakadályozzák a rendelkezés hatályba lépését. Nem is voltak restek, jelezték a brit külügyminiszter, Boris Johnson felé, hogy ideje lenne lépni.

Leghangosabb kritikusuk, Helen Goodman szerint akár nyomásgyakorlással is rá kellene venni Bermudát arra, hogy állítsák vissza a melegházasságot, mert az új szabályozás másodrendű állampolgároknak tekinti a homoszexuálisokat.

Bermudának egyébként saját kormánya és alkotmánya van, de jogilag Nagy-Britannia tengerentúli területe, vagyis az Egyesült Királyság alá tartozik. A védelmi és külpolitikai kérdésekről például Londonban döntenek, a szuverenitása tehát korlátozott.

A szintén baloldali brit képviselő, David Lammy már egészen messzire nyúló érvelést használt fel arra, hogy megmagyarázza, miért kell beleavatkozni egy tőlük független döntésbe. Elmondása szerint "amikor 1620-ban Bermudába kerültek a rabszolgáink, elnyomottak, szegregáltak és jogaiktól megfosztottak voltak. Éppen ezért olyan fontos észrevenni, hogy az olyan vezetők, mint

Nelson Mandela, Desmond Tutu és Barack Obama nemcsak a rasszizmus ellen küzdöttek, hanem a leszbikusok, melegek és biszexuálisok jogaiért is."

A Zöldek politikusa, Caroline Lucas pedig botrányosnak nevezte a fejleményeket, majd arra utalt, Nagy-Britanniának mindenáron arra kell törekednie, hogy megváltoztassa Bermuda ez ügyben tett döntését.

A liberálisok eddig szégyellték az imperializmust, de most már inkább hasznot húznának belőle

Érdemes megjegyezni, a brit baloldal eddig rendre olyan emlékezéspolitikát tűzött a zászlajára, amely szégyenkezve, a gyarmati birodalom akár pozitív hozadékait is inkább eltagadva beszélt az ország múltjáról. Törekvéseik számtalan történelmi szimbólum eltörlését és még egyes ételek, élelmiszeripari cikkek nevének a megváltoztatását is eredményezték, csak azért, hogy Nagy-Britannia magáévá tehesse a történelmi öngyűlölet kultúráját.

Csakhogy a fent említett, baloldali megszólalások egytől egyig arról árulkodnak, eszük ágában sincs lemondani az egykori gyarmati birodalomhoz tartozó gondolkodásmódról, ha érdekük éppen úgy kívánja.

Ráadásul az egész ügy attól válik a liberálisok számára igazán szánalmassá, hogy az a John Rankin kormányzó írta alá a melegházasság eltörlését engedélyező módosítást, akit korábban Tony Blair volt munkáspárti miniszterelnök delegált Bermudára.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére