Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Kiderült: Soros 500 ezer dollárt költ Nagy-Britannia befolyásolására

Vincze Viktor Attila

2018.02.08. 13:28

A brit lapok beszámolói szerint az amerikai milliárdos és a Nyílt Társadalom Alapítványok (OSF) alapítója, Soros György 2017 júniusa óta 400 000 fontot, azaz 140 millió forintot utalt át a hozzá közel álló politikai és civil szervezeteknek azzal a céllal, hogy megakadályozza az Egyesült Királyság kilépését az EU-ból. Soros a napokban egy londoni magánvacsorán kiadta utasításait is, hogy pontosan mit vár el a pénzéért.

Soros György nem pihen, és a pénzt sem sajnálja, ha az általa helyesnek gondolt globális liberális világrend és a nyílt társadalmak eszméjének a megvédéséről van szó. Ennek legújabb bizonyítékaként az került napvilágra a brit sajtóban, hogy az amerikai milliárdos hatalmas összeget utalt át az angliai "civil" szövetségeseihez annak érdekében, hogy elérje a Brexit (Nagy-Britannia kilépése az EU-ból) végrehajtásának megakadályozását. 

Érdekes módon Soros nagy-britanniai akciója szinte egy az egyben megegyezik azzal a demokráciát és a népakaratot semmibe vevő Soros-féle gyakorlattal, amit az amerikai milliárdos a bevándorlás és kötelező betelepítés erőltetésével az EU-ban és Magyarországon is tesz. Ahogy Magyarországon nem érdekli Sorost, hogy több mint hárommillió magyar szavazó elutasította a bevándorlást, ugyanúgy nem érdekli őt az sem, hogy a brit szavazók egy érvényes népszavazáson az EU-ból való kilépés mellett döntöttek. 

A The Daily Telegraph napilap beszámolója szerint a magyar nagybefektető 400 ezer fontot (140 millió forintot) adományozott az általa létrehozott Nyílt Társadalom Alapítványokon keresztül a Best for Britain kampányszervezetnek, amelynek célja az, hogy "nyitva maradjon" az Egyesült Királyság előtt a további EU-tagság lehetősége.

Soros egy vacsorán adta ki az utasítást: A Brexit nem eldöntött tény

A lap értesülése szerint Soros a londoni Chelsea kerületben lévő házában a minap vacsorán látta vendégül a Best for Britain vezető személyiségeit, köztük Lord Malloch-Brownt, a szervezet elnökét, aki az ellenzéki brit Munkáspárt korábbi kormányaiban államtitkári tisztségeket töltött be, 2006-ban pedig néhány hónapig az ENSZ főtitkárhelyettese is volt.

A találkozón a Telegraph értesülése szerint jelen volt Sir Martin Sorrell, a világ legnagyobb reklámcége, a WPP vezérigazgatója, valamint a kormányzó brit Konzervatív Párt több magánszektorbeli adományozója is, bár ők a lap szerint az összejövetelen végül nem ígértek anyagi támogatást a Brexit leállítását célzó kampányhoz.

A találkozón mindazonáltal született egy "stratégiai dokumentum", amely szerint a tervezett kampánynak "rá kell ébresztenie az országot, hogy a Brexit nem eldöntött tény", és "még mindig nincs késő" a kilépési folyamat leállításához – írja a konzervatív brit napilap, amelyhez eljutott a felhívás.

A The Daily Telegraph által idézett dokumentum szerint a kampánynak, amely várhatóan e hónap végén indul, "erőteljesen a fiatal korosztályra kell összpontosítania". A célok között tömegrendezvények és koncertek szervezése is szerepel, valamint annak elérése, hogy az idei nyárra "egyértelmű és növekvő többségbe kerüljenek" a közvéleményen belül a brit EU-tagság megőrzésének támogatói.

A brit lap szerint a dokumentum megfogalmazza azt a célt is, hogy ha októberre megszületik a megállapodás az EU-val a brit kilépés feltételrendszeréről, és az egyezményt a kormány – Theresa May miniszterelnök ígéretének megfelelően – az alsóház elé terjeszti, a Brexit-ellenes mozgalomnak meg kell nyernie az alsóházi szavazást, ez ugyanis valószínűleg új népszavazáshoz vagy új parlamenti választások kiírásához vezetne.

Nagy-Britanniában 2016 júniusában tartottak népszavazást a brit EU-tagságról, és a résztvevők szűk, 51,9 százalékos többsége a kilépésre voksolt.

A brit kormány azóta többször is leszögezte, hogy nincs lehetőség újabb referendumra, az Egyesült Királyság a 2016-os népszavazás döntésének megfelelően ki fog lépni az Európai Unióból.

Lord Malloch-Brown csütörtökön a BBC-nek nyilatkozva megerősítette, hogy Soros György 400 ezer fonttal támogatta a Best for Britain kampánycsoportot, de hozzátette, hogy a kampány más támogatói "ennél többet is adtak".

Hozzátette: a Best for Britain betartotta a pénzügyi adományokat szabályozó előírásokat. "Soha nem titkoltuk programunkat: keményen kampányoltunk azért, hogy érdemi szavazást harcoljunk ki (az alsóházban) a Brexit-megállapodásról, és ezt el is értük".

A Best for Britain elnöke megerősítette a brit közszolgálati rádiónak azt is, hogy a kampányszervezet célja "minden lehetőség napirenden tartása", beleértve azt, hogy az Egyesült Királyság az Európai Unió tagja marad.

Lord Malloch-Brown szerint "demokratikus és hazafias" kampányról van szó, amelynek célja "jövőnk visszaszerzése".

Érdekes módon a teljes brit sajtó címlapon foglalkozik a Soros által Nagy-Britannia belpolitikai életének befolyásolására folyósított pénzösszegekkel, és ezért senki sem gyanúsítja őket antiszemitizmussal. Miközben a ballib politikusok és sajtójuk itthon és külföldön egyaránt azonnal antiszemitizmust kiáltanak, ha valaki Magyarországon kritikát mer megfogalmazni a pénzével politikai befolyásszerzésre törekvő amerikai milliárdossal kapcsolatban.
Update:  A váratlan lelepleződés miatti kezdeti bénultságán egy nap alatt túl lett Soros és az őt támogató ballib politikusok valamint médiumok csapata. Sorosék azonnal ellen kampányt indítottak, amelyben nem cáfolnak egyetlen Sorosra vonatkozó állítást sem, azonban azt közlik, hogy a Sorost rossz színben feltüntető cikkek mögött antiszemitizmus áll. 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére