Reggel 7:59
2018.01.12. 07:59
Az Open Doors protestáns szervezet tájékoztatása szerint több mint 3000 keresztényt öltek meg 2016 novembere és 2017 októbere között a hitükkel kapcsolatos okok miatt. Az áldozatok többségét Nigériában végezték ki. A szervezet idei jelentésében azt az 50 országot vizsgálta, amelyben a keresztények a legnagyobb üldöztetésnek vannak kitéve. A jelentés szerint 215 millió keresztény volt különböző szintű (erőstől a szélsőségesig terjedő) üldöztetés áldozata. Az éves jelentésben immár 17. éve Észak-Korea áll az első helyen, a kommunista országot Afganisztán, Szomália, Szudán, Pakisztán, Eritrea, Líbia, Irak, Jemen, Irán és India követi. 2016. november 1-től 2017. október 31-ig legalább 3066 keresztényt öltek meg a vallásukkal kapcsolatos okok miatt az Open Doors szerint.
Egyre nagyobb botrányt próbál meg az osztrák ellenzék generálni azután, hogy Herbert Kickl belügyminiszter egy migránsokkal kapcsolatos sajtótájékoztatón a bevándorlók koncentrált elhelyezéséről beszélt. A politikus azt mondta, hogy a menedékkérőket "koncentráltan" kellene alapellátó központokban elhelyezni annak érdekében, hogy felgyorsítsák a kérelmek elbírálását. Az FPÖ-s politikus tagadta, hogy tudatosan a náci koncentrációs táborokra utalva használta volna a kifogásolt szót, és hangsúlyozta, hogy megfogalmazásával semmiképp nem állt szándékában provokálni. Kickl az osztrák bevándorlási hivatal, a BFA 2017-re vonatkozó mérlegéről beszélt, mely szerint 24 ezren nyújtottak be menedékkérelmet tavaly.
Andrzej Duda lengyel elnök csütörtökön Varsóban elmondta, hogy az uniós intézmények feladata az összehangolt európai politika, nem pedig a nemzetek megbélyegzése és egymással való szembefordítása. Az elnök szerint Európa erejét a nemzetek akaratának kell adnia, és az uniós intézményeknek szolgálniuk kell ezt az akaratot. Hozzáfűzte: ha megfordítjuk e hierarchiát, és az intézményeket a nemzetek felé állítjuk, "megzavarjuk a dolgok valós rendjét". Andrzej Duda szerint mindennek következménye az, hogy a társadalmak hátat fordítanak a közös Európa eszméjének, az uniós szerveknek elemezniük kellene az általuk ezen a téren elkövetett hibákat. Duda szerint az EU-nak három fő fenyegetésre kell reagálnia: a bomlás, a politikai szétesés fenyegetésére, végül pedig globális pozíciójának gyengülésére. A bomlásra a lengyel elnök a kétsebességes unió koncepcióját, a politikai szétesésre a brit kilépést hozta fel példának.