Este 7:59
2018.01.11. 19:59
A Századvég kutatása szerint a Fidesz-KDNP 2017-es teljesítményére a tartós növekedés és a stabilitás volt a jellemző, az év végére a pártszövetség támogatottsága a teljes népesség körében 36, a biztos szavazó pártválasztók körében 52 százalék volt. A közvélemény-kutató csütörtöki, MTI-hez eljuttatott közleményében legfrissebb, ezer fős mintán végzett telefonos közvélemény-kutatására hivatkozva azt írta, hogy a Jobbik és az MSZP is veszített népszerűségéből, ennek hátterében a Jobbik esetében az identitásválság, a szocialistáknál pedig a baloldali megosztottság, széthúzás és a miniszterelnökjelölt-állítás kudarca áll. A Jobbik 2017. december végén a teljes népesség körében 9, a biztos szavazó pártválasztóknál 16 százalékon áll. Az MSZP esetében ezek a támogatottsági arányok 9 és 14 százalék.
Christian Pfeiffer kriminológus mutatta be az új tanulmányt, amit a belügyminisztérium számára készített. A kutatás szerint az alsó-szászországi német muszlim diákok 30 százaléka harcolna, valamint az életét is kockára tenné a vallásáért. Sőt 27,4 százalékuk úgy véli, hogy az iszlám jogrendszer jobb, mint a német, mivel bünteti a félrelépést és a homoszexualitást. A megkérdezettek 8 százaléka tartotta elfogadhatónak, hogy háború segítségével létrehozzák az Iszlám Államot. Ráadásul a válaszadók fele úgy gondolta, hogy a cél érdekében még a terrorizmus is elfogadható. Ötből egy diák egyetért azzal a kijelentéssel, hogy a muszlimok kötelessége harcolni a hitetlenekkel szemben, és a világon szétterjeszteni az iszlámot.
Az Állami Számvevőszék tájékoztatása szerint a Párbeszéd, az LMP és az MSZP is a jogszabályt megsértve jogi személytől tiltott, nem pénzbeli vagyoni hozzájárulást fogadott el működéséhez. Tiltott vagyoni hozzájárulásnak minősül, ha egy párt a mindenki számára elérhető árnál lényegesen olcsóbban vesz igénybe vagy rendel meg szolgáltatásokat. A törvény arról is rendelkezik, hogy ha a vagyoni hozzájárulást nem pénzben nyújtották, a párt köteles meghatározni az értékét. Az ÁSZ tájékoztatása szerint az MSZP a törvényi előírás ellenére nem végezte el a nem pénzbeli vagyoni hozzájárulások törvényben előírt értékelését. Az ÁSZ azt állapította meg, hogy a párt 2015-2016-ban 2 millió 25 ezer forint értékben tiltott vagyoni hozzájárulást fogadott el jogi személyektől kedvezményes ingatlanbérlet formájában. Az ÁSZ a jelentésében az MSZP elnökének tíz javaslatot fogalmazott meg, amelyre 30 napon belül intézkedési tervet kell készítenie.