Kemény propagandát tol a református szeretetotthonban dolgozó migránsokról az ENSZ
2018.01.10. 11:58
Az ENSZ Menekültügyi Főbiztossága az év sikereként könyveli el, hogy két migránsnak munkát adtak a reformátusoknál. A 32 éves, nigériai származású Rita Joy Osazee, és a 29 esztendős, damaszkuszi Radwa Al Nazer egy képzésen vesz részt a budapesti Albert Schweitzer Református Szeretetotthonban. A tanfolyamot a MigHelp nevű "civil" szervezet szervezi, amelynek egyik fő célja, hogy szakmára tanítsa és azon keresztül álláshoz segítse a migránsokat.
Nagyon érdekes, hogy a MigHelp nevű civil szervezet vezetője egy afrikai migráns, aki szerint a muzulmánok csupán unaloműzésből gyilkolták a keresztényeket és nem pedig vallási indíttatásból.
„A muszlimok és a keresztények egymásnak ugrottak” – idézi fel Peter James.
Nyilvánvaló volt a számomra, hogy ezeknek az eseteknek szinte semmi közük nem volt a valláshoz, annál inkább az unalomhoz.”
Az idősek ellátásról szóló tanfolyam 60 órás, ami az előadások mellett tartalmazza a gyakorlatot is. Az ENSZ szerint Radwa és a családja a háború miatt hagyta el Szíriát, de ők nem a 2015-ös hullámmal érkeztek Európába. Tudatosan választották Magyarországot még négy évvel ezelőtt, mivel Radwa édesapja, Anas Al Nazer itt tanult orvosnak még a szocializmus idején, és máig jól beszél magyarul.
Rita 2015-ben a nagy menekülthullám idején érkezett Magyarországra. Jelenleg egy étteremben dolgozik, de reméli, hogy rövidesen az idősekről való gondoskodás lehet majd a hivatása.
Az ENSZ a Facebookon is tolja a migránspropagandát. Így érzékenyítenek:
"Rajonganak egy budapesti idős otthon lakói a róluk gondoskodó menekültekért! A nigériai Rita és a szíriai Radwa még csak tanulják, hogyan viseljék a gondját az öregeknek, de azok máris odavannak értük, mert kedvesek, készségesek és mosolygósak. >>Néha legszívesebben sírnék örömömben, amikor látom, hogy valakit az itt lakók közül sikerült boldoggá tennem<< – vall minderről Radwa."
Tanult vagy tanulni vágyó fiatal nők elhelyezkedése a munkaerőpiacon eddig sem volt kérdéses, az igazán nagy problémát azon férfiak jelentik, akik nem hajlandóak sem az európai normákat, sem pedig az európai kultúrát a magukévá tenni. Ebből kifolyólag pedig nem hajlandóak dolgozni.
Az ENSZ érzékenyítése mindenesetre ügyes próbálkozás volt, kár, hogy hazugsággal próbálják megvezetni a befogadó magyarokat.