V4-ek: erõsíteni kell az uniós családpolitikát, elutasítjuk a genderprogramot
2017.12.21. 22:28
A V4-ek családpolitikai ügyekkel foglalkozó parlamenti bizottságainak képviselői egyetértenek abban, hogy erősíteni kell az uniós családpolitikát, és abban is, hogy nem a migráció a megoldás a népességfogyásra – mondta az Országgyűlés népjóléti bizottságának fideszes elnöke azt követően, hogy az Országházban tartott csütörtöki találkozójuk után közös nyilatkozatot adtak ki.
Ma Brüsszel nem igazán családbarát politikát folytat"
– emelte ki Selmeczi Gabriella. Közölte, a konferencián nyomatékosan hangot adtak annak, hogy a család a nő és férfi kapcsolatán alapul, ahogy az a magyar alaptörvényben is szerepel, és annak is, hogy elutasítják a "genderprogramot". Hozzátette: a delegációk is egyetértettek abban, hogy "biológiai nemek vannak". Közölte, a konferencián elhangzott: elutasítják a "genderprogram" részeként azt, hogy vannak társadalmi nemek.
A Selmeczi Gabriella által konstruktívnak jellemzett rendezvényen megvitatták, hogy Lengyelország, Csehország, Szlovákia és Magyarország milyen családpolitikai válaszokat ad arra, hogy egyre kevesebb gyermek születik. Elmondta, a konferencián egyetértettek abban, hogy a V4-ek országaiban "a demográfiai helyzet nem jó, javítani kell rajta, tennünk kell valamit". Egyetértettek abban is, hogy a bevándorlás helyett "egy jó családpolitika" lehet a megoldás a népességfogyásra.
Közölte, a V4-ek feladatuknak tekintik, hogy Brüsszel figyelmét felhívják, az uniós jogalkotást pedig olyan irányba tereljék, hogy Európában erősödni tudjon a családpolitika.
Gyengének érezzük az EU-ban a családpolitikai eszközöket, ezért egyetértettünk abban, hogy feladatunk a családpolitika erősítése"
– fogalmazott a házigazda.
Selmeczi Gabriella a V4-országok közös érdekeiről szólva örömét fejezte ki, hogy sikerült elkerülni, hogy a más országban dolgozó uniós állampolgároknak járó családtámogatásokat csökkentsék. "Kijelentettük, hogy nem vagyunk másodrendű állampolgárok, büszkék vagyunk a szaktudásunkra és a munkánkra, és az egyenlő bánásmód elvét alapvetőnek tartjuk a Kelet- és Közép-európai munkavállalók esetében" – mondta.