Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Idegen technológiára bukkant az emberiség?

Horváth József György

2017.12.12. 23:38

Az Oumuamua névre keresztelt objektum októberben lépett be naprendszerünkbe. Formája és pályája eddig eltér a szokványostól, néhány kutató pedig hajmeresztõ teóriával állt elõ.

Csillagászok egy csoportja meglehetősen vad teóriával állt elő egy nemrég észlelt, csillagközi térből érkező aszteroidával kapcsolatban: mi van akkor, ha nem is kisbolygót, hanem egy idegen civilizáció által küldött űrszondát figyeltünk meg? A kutatók most azt tervezik, hogy megvizsgálják, az objektum bocsát-e ki rádióhullámokat. A vizsgálatban részt vesz a Harvard csillagászati tanszékének vezetője, Avi Loeb is.

A tudósok a Breakthrough Listen program keretében vizsgálják, hogy az Oumuamua névre keresztelt objektum valójában micsoda. Aszteroida vagy idegen civilizáció által küldött műhold?

Az Oumuamuát még októberben figyelték meg a szakemberek. A sebességét és röppályáját vizsgáló kutatók szerint egy másik csillag körüli bolygórendszerből érkezett. A tudósok szerint ez az első, csillagközi térből származó kisbolygó, amit sikerült megfigyelni. Már a kinézete is alaposan eltér naprendszerbeli társaiétól, leginkább egy 400 méter hosszú szivarra emlékeztet.

Az objektum felbukkanása óta rengeteg kérdés fogalmazódott meg a csillagászokban, hogy hogyan alakulhat ki egyáltalán ilyen hosszúkás forma egy kisbolygóövben? Felmerülnek a kérdések azzal kapcsolatban is, hogy milyen lehet az a bolygórendszer, ahonnan érkezett. Lehet, hogy ott a gravitáció vagy más erők hatására ilyen, hosszúkás alakban formálódnak az objektumok? Számtalan megválaszolatlan kérdés van a csillagközi térből érkezett látogatóval kapcsolatban. Egy korábbi kutatás alapján megállapították, hogy az objektum külseje sötétvörös, a rá eső fény 96%-át elnyeli. A színe a szénalapú molekulákkal hozható összefüggésbe, amelyek egyébként sok aszteroidán megtalálhatóak. Minden újabb rejtély és megoldás az objektum kapcsán ahhoz az univerzális kérdéshez vezet, hogy vajon egyedül vagyunk-e a világegyetemben.

Szerdán kezdődik az objektum vizsgálata

Az objektum megfigyelése december 13-án, szerdán kezdődik, tíz órán keresztül tanulmányozzák majd a Green Bank Teleszkóppal. Azt vizsgálják majd, hogy bocsát-e ki magából rádióhullámokat. Ha nem, minden bizonnyal egy kisbolygóról beszélhetünk és nem idegen szondáról.

Azt a kutatók is elismerik, nagyon kicsi az esélye annak, hogy egy idegen űreszközzel van dolgunk. Ennek ellenére egy vizsgálatot mindenképpen megér a dolog, hiszen csak kézzelfogható adatokkal tudjuk megerősíteni vagy cáfolni valaminek a létezését, vélik a szakemberek.

(Guardian; Origo)

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére