Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Magyarország már megint mit csinál a nigériai menekültekkel?

888.hu

2017.11.30. 05:00

Magyarország utazó nagykövete Heltai Péter és Azbej Tristan helyettes államtitkár ezúttal az afrikai szegények sorsát mérte fel.

A magyar kormány Hungary Helps programja a keresztény humanizmus jegyében a legkiszolgáltatottabb helyzetben lévő közel-keleti keresztények mindennapjain kíván segíteni. A program nagykövetei Heltai Péter és Azbej Tristan helyettes államtitkár Afrikában jártak, de előtte a Közel-Keleten élő keresztényeknek is segítettek. 

Tristan szerint az Iszlám Állam rémuralma csak katonai értelemben szűnt meg, a szellemisége azonban tovább él .

Az üldözött keresztények megsegítéséért létrehozott helyettes államtitkárság vezetője hozzátette, egy olyan közegben, ahol saját szomszédaik árulták el a keresztényeket az Iszlám Állam szélsőségeseinek, és még a menekülttáborokban is rettegniük kell, az együttélés soha nem tér vissza a rendes kerékvágásba.

A Hungary Helps program azért összpontosít kifejezetten a keresztény települések rendbetételére, mert ez az egyedüli lehetőség arra, hogy a keresztények a menekülttáborokból ne Európába és más nyugati országokba kényszerüljenek elindulni, hanem a szülőföldjükön maradhassanak — mondta el a PestiSrácok.hu-nak.

Azbej Tristan szerint, józan ésszel is belátható, hogy például Németországban egy bevándorlócsaládnak felépíteni egy házat sokszorosan többe kerül, mint közel-keleti hazájában, éppen ezért a Soros-terv elképzeléseihez képest praktikussági és humanitárius szempontból is jobb alternatíva a rászoruló vagy üldözött közösségek helyben való okos segítése. 

Már az Egyesült Államok is felfigyelt a Hungary Helpsre, és a Fehér Házban is méltatták a „magyar módszert”. Azbej Tristan hangsúlyozta, a segélyprogram eredményességét jól példázza, hogy a kötelező kvóta bevezetésével járó anyagi teherhez képest jóval kevesebb pénzből hazánk felépített egy lerombolt keresztény kisvárost.

Van, hogy a legszegényebbek adják a legtöbbet a rászorulóknak

Az iraki utazásnak kiemelt jelentőséget adott, hogy Heltai Péter, a Hungary Helps program utazónagykövete mellett, a delegációval tartott Taraczközi Ferenc is, aki a kárpátaljai református püspökség képviseletében vitte magával azt az adományt, amelyet a kárpátaljai református magyar hívek gyűjtöttek az iraki menekült keresztények számára, és amelyet Karakosban adott át Petrosz Mouche szír katolikus érseknek.

 

A helyettes államtitkár hozzátette, hogy a kárpátaljai magyarok szintén egy háború sújtotta országban élnek, az ő mindennapi életüknek is része a diszkrimináció, ráadásul az egész magyarságnak talán ők a legnehezebb anyagi helyzetben élő tagjai, és ennek ellenére mégis szolidaritást vállaltak az üldözött keresztényekkel, és így többmilliós adományt tudtak átadni az iraki városban. Jellemzőnek nevezte, hogy az adományt átadó lelkész az evangéliumot idézve szerényen csak annyit mondott a szír pátriárkának, hogy tekintse azt az özvegyasszony két fillérjének. A lelkészt idézve Azbej Tristan különös jelentőségűnek nevezte, hogy a reformáció jeles évfordulóján reformátusok siettek a katolikus testvérek segítségére.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére