Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Németországban a kiskorú migránsok fele hazudik életkoráról

888.hu

2017.11.24. 18:58

Sajtóértesülések szerint a Németországban tartózkodó, magukat kiskorúnak valló migránsok közül minden második hazudik az életkoráról.
BERLIN, 18:58

Sajtóértesülések szerint a Németországban tartózkodó, magukat kiskorúnak valló migránsok közül minden második hazudik az életkoráról.

Összesen 55 890 olyan kiskorú migránst tartanak nyilván, aki kíséret nélkül érkezett Németországba. A Szövetségi Családügyi Minisztérium szerint közülük 24 116-an már átlépték a nagykorúság határát, azaz elmúltak 18 évesek. Tehát a kiskorú migránsoknak nagyjából a fele felnőttnek számítana jogilag – írja a Junge Freiheit a Die Welt értesüléseire hivatkozva.

A legtöbb fiú 5-8 évvel idősebb, mint amennyinek vallja magát

A lap egy szociális munkást idéz, aki szerint körülbelül a fiúk fele kiskorú csupán, lehet, hogy csak harmaduk, de "ezt sosem ismernék be".

A migránsok azért hazudnak a korukról, mert kísérő nélküli kiskorúként jobb ellátást kapnak felnőtt társaiknál: jobb lakhatási feltételeket biztosítanak számukra és a deportálástól sem kell tartaniuk. A fiatal migránsok gyakran megsemmisítik hivatalos irataikat annak érdekében, hogy ne derüljön ki a valós életkoruk.

A migránsok hazudozása rengetegbe kerül a német államnak: a fiatalkorú migránsok elszállásolása a Német Városok és Önkormányzatok Egyesülete adati alapján évente 2,7 milliárd eurót emészt fel. Ebből kiszámolható, hogy egyetlen fiatalkorú migráns elszállásolása 4000 euróba kerül havonta.

Kormeghatározás

Érdekes módon a német hatóságok nem szoktak kormeghatározást végezni a migránsokon, pedig erre többféle lehetőségük is lenne. Ez leginkább annak köszönhető, hogy a röntgenes és más módszerek rendkívül pontatlanok. Jelenleg nem létezik olyan vizsgálat, amelynek eredményességéről tudományos konszenzus lenne. A vizsgálatok hibahatára átlagosan 1-3 év, azaz ennyit tévedhetnek.

Épp emiatt a vizsgálat elvégzése bírói engedélyeztetéshez kötött. Létezik azonban egy ultrahang-szkenner, amely lényegesen pontosabb adatokat tudna biztosítani, azonban ennek használata még nem túl elterjedt.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére