Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Amerikai kongresszusi képviselõk álltak ki Magyarország mellett

Tóth Dalma

2017.11.20. 11:56

Három amerikai kongresszusi képviselõ levelet írt Rex Tillerson amerikai külügyminiszternek, amelyben kiállnak Magyarország mellett és tiltakoznak David Kostelancik, az amerikai nagykövetség ügyvivõjének beszéde miatt, amelyet a MÚOSZ-ban tartott - írja az Origo.
WASHINGTON, 11:56

Három amerikai kongresszusi képviselő levelet írt Rex Tillerson amerikai külügyminiszternek, amelyben kiállnak Magyarország mellett és tiltakoznak David Kostelancik, az amerikai nagykövetség ügyvivőjének beszéde miatt, amelyet a MÚOSZ-ban tartott – írja az Origo.

A levelet Dennis Ross floridai, Andy Harris marylandi és Mike Coffmann coloradói republikánus kongresszusi képviselő írta alá. Rossnak és Harrisnek ez a negyedik ciklusa a kongresszusban, Coffmann-nek az ötödik.

A képviselők aggodalmukat fejezték ki Kostelancik beszéde miatt, amelyet a MÚOSZ-székházban mondott, mivel a magyarországi amerikai ügyvivő megalapozatlan kritikákkal illette az országban uralkodó médiahelyzetet.

David Kostelancik októberben sivalkodott egyet a MÚOSZ székházában. Aggodalmát fejezte ki a sajtószabadságot illetően, mivel szerinte a magyar kormány nyomást gyakorol a sajtóra. Az amerikai ügyvivő még saját elnöke, Donald Trump külpolitikáját is bírálta. Szijjártó Péter külügyminiszter bekérette az ügyvivőt, a a külügyminisztérium pedig a beszédet kéretlen beavatkozásként értékelte a magyar belpolitikába.

A három képviselő levelében a kiváló amerikai-magyar kapcsolatokról is írt. Megjegyezték, hogy habár a diplomáciai kapcsolatok a két ország között csak 1921-ben jöttek létre, Kováts Mihály huszárezredes már az amerikai függetlenségi háborúban is részt vett, ahol létrehozta az amerikai lovasságot. Kossuth Lajosról is elismeréssel írtak.

Megjegyezték azt is, hogy Magyarország az Egyesült Államok szoros katonai szövetségese, az afganisztáni, a koszovói és az iraki misszióban is részt vett. Kostelancik megjegyzéseit tehát azért is különösen aggasztónak tartják, mert Magyarország régi szövetségese és kiváló tagja a NATO-nak.

Miközben az Egyesült Államokat érő fenyegetések száma világszerte egyre nő és ezek egyre összetettebbek, az eltökélt szövetségeseinkkel szembeni politikai indíttatású amerikai kritika csak nyugtalanságot kelt és aláássa szövetségünket nemcsak Magyarországgal, hanem más baráti nemzetekkel is”

– írják a képviselők.

A három politikus szerint az amerikai ügyvivő megjegyzései nem szolgálják az Egyesült Államok diplomáciai céljait. Felszólították továbbá a külügyminisztériumot, hogy fejezze ki támogatását a magyar kormány szuverenitásával kapcsolatban, már csak azért is, mert az Egyesült Államok gazdasági kapcsolatai Magyarországgal egyre szorosabbak, és régóta fennálló egység van a két ország között a biztonságpolitika, a bevándorlás és a terror elleni harc terén.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére