A kommunizmus még ma is élõ veszélyt jelent
2017.11.10. 10:41
Amerikában is megemlékeztek a kommunizmusról, amely többek szerint még ma is jelentős veszélyt jelent a nyugati értékrendre nézve. Ezt példázza az is, hogy az amerikai fiataloknak több mint a fele szívesebben élne szocialista berendezkedésű vagy kommunista országban. Az eseményen szó esett a magyar '56-os forradalom eltiprásáról is.
Washingtonban a kommunizmus áldozatainak emlékére rendezett háromnapos konferencia záróestjén mondott beszédet Ted Cruz amerikai republikánus szenátor – adta hírül az MTI.
A háromnapos konferenciát az oroszországi bolsevik forradalom 100. évfordulója alkalmából rendezte az amerikai Kommunizmus Áldozatai Emlékalapítvány. Az eseményen izraeli és cseh politikusok is részt vettek az amerikaiak mellett.
Dennis Ross floridai republikánus képviselő a magyar forradalom eltiprásáról emlékezett meg. Ross, aki anyai ágon magyar gyökerű, nemcsak az emlékezés, hanem a múlt megismertetésének és megtanításának fontosságára is felhívta a figyelmet. "A következő nemzedékeknek ismerniük kell ezt a múltat" – fogalmazott előadásában. A tekintélyes történész a mai önkényuralmi rendszerek jelentette veszélyekről szólva Észak-Koreát és Iránt nevezte meg a szerinte a világ békességére legnagyobb veszedelmet jelentő országokként.
Ted Cruz szenátor szerint "nagy veszély leselkedik ránk, ha nem emlékezünk, ha kollektív amnéziába esünk". Száz évvel ezelőtt a bolsevizmus parazitaként telepedett rá Oroszországra, majd Kelet- és Közép-Európára – jegyezte meg. A texasi szenátor, akinek édesapja Kubából menekült az Egyesült Államokba, hangsúlyozta, hogy
Elmondta azt is, hogy az Egyesült Államokban még mindig sokan nem értik a kommunista rezsimek lényegét és kudarcuk okait.
Marion Smith, a Kommunizmus Áldozatai Emlékalapítvány vezérigazgatója szerint a kommunizmus még ma is valós veszélyt jelent. A kommunista ideológia szerinte ma is él és megkérdőjelezi a nyugati értékrendszert. Példaként említette Észak-Koreát, Kínát, Vietnamot vagy Kubát. Kitért arra a felmérésre is, amelyet az általa vezetett alapítvány készíttetett, s amely szerint az ezredfordulón született amerikai fiatalok 51 százaléka szívesebben élne szocialista berendezkedésű vagy kommunista országban. Hozzátette, hogy ugyanakkor: ezeknek a fiataloknak fogalmuk sincs, hogy mit jelent a szocializmus vagy a kommunizmus, egyszerűen azért, mert nem tanultak arról, hogy ezek a rendszerek hogyan működtek.
Ezért fordulhat elő, hogy Amerikában ma a népszerű politikusok egyike az a Bernie Sanders, aki demokratikus szocialistának mondja magát"
– hangsúlyozta.
Donald Trump elnök november 7-ét a kommunizmus áldozatainak emléknapjává nyilvánította.