Ekkorát fordult az ISIS first ladyjével a világ
2017.11.08. 13:25
Tania Georgelast sokan az Iszlám Állam nevű terrorszervezet first ladyjeként tartják számon. Most egy interjúban kifejtette, miért csatlakozott a szélsőségesekhez, és hogyan fordult el tőlük.
A The Atlantic című portálnak adott interjújában a terrordáma azzal indokolta döntését, hogy ahol született (Nagy-Britannia) és ahol felnevelkedett (Északnyugat-London), "rengeteg rasszizmussal" szembesült. A bangladesi származású Georgelas hozzátette: családját többször érték rasszista indíttatású atrocitások, melyek "rányomták" a bélyeget az életére.
Georgelas arról is beszélt, hogy már fiatalkorában is szimpatizált a radikális, nyugatellenes eszmékkel. Egyre többször gondolkozott azon, hogy már csak ezek a nézetek segítenek neki abban, hogy megtalálja a "megtorlás módját", és csak így tudja elérni, hogy ismét tiszteljék.
Kifejtette: a végső fordulópontot a szeptember 11-i terrortámadás jelentette. "Láttam, ahogy összedőlnek a tornyok, és másnap iskolába mentem. Mondtam is a barátomnak: Nem is olyan szörnyű, ami tegnap történt – majd rám nézett és megkérdezte: Valóban? Ennél a pontnál én tényleg dzsihadista lettem".
Tania Georgelas 2003-ban találkozott az amerikai John Georgelasszal – aki korábban áttért az iszlámra – egy internetes fórumon. Az iraki háborút ellenző muszlimok itt kommunikáltak egymással. Egy évvel később össze is házasodtak, majd Texasba költöztek. Tania férjét ott 2 évre el is ítélték, mert állítólag segített a radikális nézeteket valló portálok fejlesztésében.
A kétezres évek végén Georgelasék már azzal a gondolattal is szemeztek, hogy Szíriába költöznek, hiszen az Iszlám Állam ekkor kezdett kibontakozni. 2013-ban a költözés reálissá vált, Tania azonban épp ekkor várta a negyedik gyermekét, ami mindent nehézkessé tett. A szülők reménykedtek abban, hogy az ISIS minden kontinenst elfoglal, hogy lesz egy saját földjük, és hogy gyermekeik is csatlakozni fognak a dzsihádhoz, az Iszlám Államhoz.
Egyetlen indok van, amiért a világra hoztam a gyermekeimet: ez pedig az, hogy muszlimként, mudzsáhidként Allahot fogják szolgálni"
– mondta az interjúban.
Tania Georgelas azonban csak "pár napot" maradt Szíriában, gyerekeivel együtt visszament Texasba, Plano városába, férjétől pedig nem sokkal később elvált – aki ott maradt Szíriában, és az egyik legkeresettebb dzsihadista lett Yahya al-Bahrumi néven.
Az ISIS (egykori?) first ladyje azonban nemrég megkeresztelkedett, és "új életet kezdett". Taniának – annak ellenére, hogy egykori férje szüleivel él – ismét van egy barátja, akit egy társkereső oldalon ismert meg úgy, hogy ezt a pár sort írta magáról:
Négy gyerekem van, a férjem pedig azért hagyott el, hogy ő legyen a következő Oszáma bin Láden."