Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Este 7:59

Horváth József György

2017.11.07. 19:59

2040-re összeomolhat az unió, az EP már megint hazánkért aggódik, az üldözött katalán elnök erõsen bírálta az unió intézményeit. Kicsit EU-központúra vettük az esti híreket, de azért jó olvasgatást! Ezek voltak a nap legfontosabb hírei.
2040-re összeomolhat az unió

Kiszivárgott német katonai adatok szerint már a következő két évtizedben bekövetkezhet az Európai Unió összeomlása. A szakértők szerint nagy valószínűséggel 2040-től már nem Brüsszel fog dirigálni. A jelentés szerint a nemzetközösség végének közeledtét mi sem mutatja jobban, hogy a sorban elsőként a britek is nemet mondtak a mérhetetlen bürokráciáról és a Soros György parancsainak teljesítéséről híres Brüsszelnek. A Brüsszelen belüli vitákat és ellentéteket a kiszivárgott dokumentum szerint mi sem mutatja jobban, mint a 2015-ben indult migránsinvázió, ahol megmutatkozott, mekkora nézőpontbeli különbség van az unió és a befogadást elutasító közép- és kelet-európai országok között. A német hadsereg szerint több nyugat-európai ország is követheti majd a V4-ek példáját.

 

A volt katalán elnök nekiment az EU-nak

A leváltott katalán elnök szerint a spanyol állam illegális puccsal távolította el posztjáról. "Mindannyian tudjuk, hogy börtönben végezhetjük, ha engedélyezik a kiadatást. Készen állunk erre, ha kiadnak bennünket" – fogalmazott a katalán politikus a beszélgetésben, amelyben részt vett egykori kormánya szintén Brüsszelben tartózkodó négy tagja is. Hangsúlyozta, hogy ügyükben készek elmenni a végsőkig, és a nemzetközi bíróságokhoz fognak fordulni. Carles Puigdemont bírálta az európai uniós intézményeket, amelyek szerinte "közömbösek" ebben a kérdésben. "Európának nem lehetnek politikai foglyai, nem lehet egy legitim kormány börtönben vagy száműzetésben" – érvelt. Hozzátette: a téma nemzetközi szintre emelése segít azokon a volt kormánytagokon, akik börtönben vannak, és akiknek emberi jogait szerinte megsértik. A leváltott katalán kormány 14 tagja közül nyolcan előzetes letartóztatásban vannak.

 

Az Európai Parlament már megint Magyarországért aggódik

Még az idén meghallgatást tart a jogállamiság magyarországi helyzetéről az Európai Parlament (EP) belügyi, állampolgári jogi és igazságügyi bizottsága (LIBE) – derült ki az uniós képviselő-testület honlapjára kedden feltöltött dokumentumokból. A frakciók koordinátorai október végén szavaztak a magyarországi különjelentés elkészítésével korábban megbízott Judith Sargentini holland zöldpárti EP-képviselő két javaslatáról. Az elsőt, amelynek értelmében még az év vége előtt meghallgatást tartanak Magyarország ügyében, 45:8 arányban megszavazták, a pontos dátumról azonban csak később fognak megegyezni. A második javaslat arról szólt, hogy a LIBE december közepén küldjön delegációt Magyarországra, de ezt végül 23:36 arányban leszavazták az EP közlése szerint.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére