Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Haladó Nyugat: a francia parlament végleg elfogadta az új terrorelhárítási törvénytervezetet

Forisek Ádám

2017.10.18. 20:55

Az új törvénytervezet átülteti az általános jogba a november 1-jén véget érõ rendkívüli állapot idején érvényes intézkedések egy részét.
PÁRIZS

Az új törvénytervezet átülteti az általános jogba a november 1-jén véget érő rendkívüli állapot idején érvényes intézkedések egy részét.

A nemzetgyűlés által október elején elfogadott szöveget a szenátus első olvasatban némileg módosította, majd a parlament alsóháza a múlt heti újbóli szavazást követően elfogadta – írja az MTI. 

A 2015. november 13-i párizsi merényletsorozat éjszakáján kihirdetett rendkívüli állapot – hat hosszabbítást követően – november 1-jén ér véget, de a terrorkészültség várhatóan nem csökken, a legmagasabb fokozatú marad az egész országban.

A törvénytervezet átülteti a büntetőjogba a rendkívüli állapot idején a terrorizmus elleni harchoz használt eszközöket, például a prefektúrák által bármikor elrendelhető házkutatást és házi őrizetet, az imahelyek bezárásának lehetőségét, valamint megerősíti az igazoltatásokat a határok és a pályaudvarok környékén.

A tartóssá vált fenyegetettségre tartós választ kell adnia Franciaországnak”

– vélte a francia belügyminiszter, Gérard Collomb.

A jogvédők és az ENSZ szakértői által a házi őrizet elrendelésének engedélyezése a leginkább vitatott, miután nem szükséges hozzá előzetesen vizsgálóbírói engedély, a házkutatást viszont be kell jelenteni a prefektúráknak az ügyészségen.

A törvénytervezet alig váltott ki visszhangot a társadalom részéről, amely az elmúlt két évben a 241 áldozatot követelő merényletek következtében hozzászokott a folyamatos rendőri készültséghez. 

A Jean-Luc Mélenchon vezette radikális baloldal feleslegesnek nevezte a parlamenti vitában ezen rendőrségi jogkör állandósítását. A radikális baloldal szerint a tervezet sérti az ártatlanság vélelmét és a magánélet szentségét. 

A jobboldal egy része és a Marine Le Pen vezette Nemzeti Front viszont túlságosan "puhánynak" tartja az intézkedéseket, szerintük a mintegy 15 ezer megfigyelt radikális iszlamistát azonnal el kellene zárni. A Nemzeti Front szerint a terrorelhárítási intézkedéseket nem a büntetőjog részeként kellene tárgyalni, hanem háborús intézkedésként, és ez esetben minden radikális nézetet valló embert fogva lehetne tartani.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére