A nap legszomorúbb képe
2017.10.18. 13:08
A dél-afrikai Brent Stirton a Hluhluwe-Imfolozi természetvédelmi parkban készítette a képet. A fotón látható keskenyszájú orrszarvúval az éj leple alatt végeztek a orvvadászok, akik aztán meg is csonkították az állatot – írja a BBC News.
Stirton az orrszarvútülök-termékek illegális kereskedelmével kapcsolatos nyomozás részeként készítette a fotót. A férfi több mint 30 hasonló bűntény helyszínére látogatott el a nyomozás alatt, és az élmények rendkívül nyomasztóan hatottak rá.
A világ orrszarvúállományának 80 százaléka a Dél-afrikai Köztársaságban él. Az elmúlt években rekordokat döntött a vadorzás az országban, tíz év alatt több mint 7100 állatot öltek le a szarváért.
Brent Stirton wins the highest honour in nature photography & is named #WPY53 Wildlife Photographer of the Year for Memorial to a species pic.twitter.com/YyuK2mPk95
— Discover WPY (@NHM_WPY) 2017. október 17.
Az ifjú természetfotós kategóriában a 18 éves Daniel Nelson diadalmaskodott, aki egy nyugati síkvidéki gorillát kapott lencsevége, amint az épp egy kenyérfa gyümölcséből lakmározott. A nagyjából 9 éves állatot Cacónak nevezték el azok a helyiek, akik elfuvarozták a fiatal holland fotóst a Kongói Köztársaságban lévő Odzala Nemzeti Parkba.
And the winner of the Young Wildlife Photographer of the Year 2017 is… Daniël Nelson with his image The good life pic.twitter.com/VqIZRIVez2
— Discover WPY (@NHM_WPY) 2017. október 17.
Az idei versenyre 92 országból 48 ezer képpel neveztek. A döntősök közé idén két kategóriában sikerült bejutnia egy-egy magyar fotósoknak: Máté Bencének és Potyó Imrének.
A pályázatot 1965-ben hirdette meg először a BBC Wildlife Magazine. Annak idején csak állatos fényképekkel lehetett nevezni, mostanra azonban számos kategóriával bővült a verseny, amely immár a londoni Természettudományi Múzeum szervezésében zajlik. A győztes és a döntős képekből a múzeumban nyílik kiállítás, amelyet péntektől láthatnak az érdeklődők. A jövő évi versenyre hétfőtől várják a nevezéseket.
(MTI)