Vesztésre állnak a Soros-féle szervezetek Írországban
2017.10.06. 21:48
Írországban parázslik a vita az abortusz kapcsán és hamarosan népszavazást tartanak a kérdésben. A legfrissebb felmérés szerint az írek többsége nem szeretné teljes mértékben liberalizálni a terhességmegszakítást.
Írországban szigorú törvények vonatkoznak az abortuszra, mert az alkotmány szerint a magzatnak és az édesanyának egyenlő jogai vannak. A terhességmegszakítás csak abban az esetben lehetséges, ha a magzat veszélyezteti a nő életét, de ezt is csak 2013-ban engedélyezték. Előtte teljes volt az abortusztilalom.
A szigorú szabályok miatt évente több ezer nő utazik Angliába, hogy ott vetessék el a gyermeküket. A statisztikák szerint 2016-ban több mint háromezer nő élt ezzel a lehetőséggel.
Korábban még a DC Leaks számolt be arról, hogy a Soros György-féle Nyílt Társadalom Alapítványoknak (OSF) egy hároméves terve van arról, hogyan kell eltörölni az abortuszellenes törvényeket a világon. Az dokumentumok alapján azt remélik, hogy ha Írországban teljes mértékben legalizálják az abortuszt, akkor dominóhatásként Lengyelországban, és a világon másutt is liberalizálják a terhességmegszakításra vonatkozó szabályokat.
Az OSF el is kezdte pénzelni az abortuszpárti szervezeteket. Az Amnesty Internationalnek 137 ezer euró, az IFPA-nak 132 ezer euró, az ARC-nak 25 ezer euró jutott. Ezen szervezetek azért küzdenek, hogy az alkotmány magzatot védő paragrafusait hatályon kívül helyezzék. Ez pedig csak népszavazás útján lehetséges.
Múlt hét szombaton több ezer Soros-aktivista tüntetett Dublinban az abortusz legalizálása mellett. A demonstrálók azt fájlalták, hogy a szigorú abortusztörvényt a vallásos, abortuszellenes csoportok lobbizták ki, és nem elég modern.
Az ír parlament végül múlt hét kedden bejelentette, hogy 2018-ban népszavazást tartanak a kérdést illetően. Azonban úgy tűnik, hogy a Soros-szervezetek nem állnak nyerésre.
A legfrissebb felmérés szerint – amit az Irish Times/Ipsos MRBI készített – az ír szavazóknak csak a 24 százaléka ért egyet azzal, hogy közel minden körülmény között legalizálni kellene az abortuszt.
A szavazók valamivel több mint fele akkor engedélyezné az abortuszt, ha nemi erőszak esete áll fenn, ha a magzatnak halálos rendellenessége van vagy, ha a nő életét veszélyezteti.
Simon Coveney ír külügyminiszter úgy nyilatkozott, meglepődne, ha a népszavazáson az ír szavazók egyetértenének az abortusz teljes liberalizációjával.