Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Az EU szerint nem kell belsõ határellenõrzés, viszont további 50 ezer migráns igen

Pörge Béla

2017.09.27. 15:23

Dimitrisz Avramopulosz szerint az Európai Unió migrációs politikájának továbbra is a szolidaritáson és a felelõsség megosztásán kell nyugodnia, amelyet minden uniós tagországnak tiszteletben kell tartania.
BRÜSSZEL, 15:23

Dimitrisz Avramopulosz szerint az Európai Unió migrációs politikájának továbbra is a szolidaritáson és a felelősség megosztásán kell nyugodnia, amelyet minden uniós tagországnak tiszteletben kell tartania.

Dimitrisz Avramopulosz, az Európai Bizottság migrációs politikáért felelős tagja brüsszeli sajtótájékoztatóján szerdán a brüsszeli végrehajtó testület új javaslatait ismertette.

Új uniós áttelepítési rendszerre tett javaslatot az Európai Bizottság kedden, amely a következő két évben legalább 50 ezer különösen kiszolgáltatott, nemzet­közi védelemre szoruló ember áthelyezését biztosítja Európában.

A brüsszeli közlés szerint az új rendszer 2019 októberéig marad érvényben, és a jelenlegi rendszerre épül, amely – miután több mint 23 ezer embernek nyújtott új otthont az EU-ban – ezennel lezárul.

A bizottság azt is jelezte, hogy a Törökországból és a Közel-Keletről történő áttelepítések folytatása mellett nagyobb hangsúlyt kell fektetni az Észak-Afrikából és Afrika szarváról érkező bevándorlók áthelyezésére.

A görög biztos hangsúlyozta: az európai polgárok szabad mozgását biztosító elv és az európai belső biztonság egyensúlyának fenntartása érdekében egységes, koordinált uniós megközelítést kell kialakítani a schengeni térségen belüli határellenőrzés bevezetésével és fenntartásával kapcsolatban.

annak ellenére, hogy az Európai Unió külső határainak hatékonyabb védelme által kézzelfogható és pozitív eredményei vannak az unió migrációs politikájának, minden tagállamnak további erőfeszítést kell tennie a szolidaritás területén"

— fogalmazott Avramopulosz.

A javaslat szerint a tagállamok csak kivételes esetben hosszabbíthatják meg az ellenőrzéseket, amennyiben ugyanazon veszély egy éven túl is fennáll, és ha azt már a területükön belül hozott arányos rendkívüli nemzeti intézkedésekkel is megpróbálták kezelni.

A brüsszeli bizottság kezdeményezte Románia és Bulgária teljes körű felvételét is a schengeni térségbe.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére