Kína kiállt Észak-Korea mellett
2017.08.31. 12:58
A Reuters beszámolója szerint Peking azt követően jelentette be, hogy sem háború, sem káosz kitörését nem engedi meg országa küszöbén, miután amerikai B-1B bombázók és a részben a kíséretüket adó dél-koreai harci repülőgépek közös repülési műveletet folytattak az észak-koreai légtér közvetlen közelében.
A védelmi tárca szóvivője a nyilatkozatában ismételten megismételte Kína azon álláspontját, miszerint az észak-koreai válságot párbeszéd útján kell megoldani.
A Sina hírügynökség beszámolója szerint szerint a csütörtök hajnali amerikai katonai akció után Oroszország is a békés rendezésre szólított fel minden, a koreai válsághelyzetben érintett felet.
Ren Guoqiang – a kínai védelmi minisztérium szóvivője – Kína álláspontját az éppen aktuális, havi sajtótájékoztatóján közölte.
A Reuters a Yonhap hírügynökségre hivatkozva azt közölte, hogy a kínai tiltakozást kiváltó amerikai légi manőver során összesen négy amerikai repülőgép és két koreai gép vett részt.
A Guam szigetéről felszálló amerikai gépek között volt két, nukleáris fegyverek hordozására is alkalmas B-1B stratégiai bombázó, valamint két, a haditengerészethez tartozó F-35B típusú gép. A dél-koreai felet két F-15K harci repülőgép képviselte.