Magyarország a nyugaton tanyázó terroristákat is megfigyeli
2017.08.29. 08:58
Több terrorcselekményre került sor az elmúlt hetekben Európa nyugati felén, és habár a liberális körök szerint jobb, ha hozzászokunk a mindennapi veszélyhez, a magyar kormány nem osztja ezt az álláspontot.
Amelyik állam ugyanis lemond saját biztonságáról, az önnön létét sodorja végveszélybe"
– nyilatkozta a Magyar Időknek az igazságügyi miniszterhelyettes.
Magyarország már két évvel ezelőtt nekilátott a védekezésnek. A kerítés azért épült, hogy ellenőrizetlenül ne jöhessenek be illegális migránsok az országba, valamint a hazai jogrend előírásai is módosultak.
A migrációs hullám legtöbb nemkívánatos jelenségétől ezek megvédik hazánkat, az utóbbi napok, hetek terrorakciói azonban újabb kérdéseket vetettek fel"
– jelentette ki. A terroristák közül sokan már hosszabb ideje Nyugat-Európában éltek, sőt némelyiknek még uniós állampolgársága is volt, ami azt jelenti, hogy az országok kénytelenek a saját állampolgáraik, azaz saját maguk ellen harcolni. Ez azt is jelenti, hogy az államok védtelenek – jegyezte meg Völner Pál.
Az igazságügyi miniszterhelyettes szerint az országoknak saját maguknak kell megfelelő választ adniuk a kialakult helyzetre, de a nyugati terrorakciók Magyarországra is hatással vannak. Az egyre szaporodó támadások miatt szükségesnek mutatkozik, hogy a hazai bűnüldözés az unióban élő, akár uniós állampolgársággal is rendelkező terroristagyanús személyeket is azonosítsa, adott esetben kiszűrje, feltartóztassa. Azaz a magyar terrorelhárításnak nem csak a keletről és délről érkezőkre, de nyugatra is figyelnie kell – jelentette ki Völner Pál.
Már azok is kénytelenek elismerni, hogy a migráció és a terrorizmus között van összefüggés, akik eddig tagadták azt. A magyar kormány pont emiatt nem fogadja el a kötelező betelepítési kvótát – emelte ki a politikus. Az Európai Bíróság a kvótaperben jövő héten hirdet ítéletet. Völner Pál bízik abban, hogy ezúttal nem politikai döntés születik a bíróságon, hanem a valós és kegyetlen tapasztalatokra fognak épülni a jogi érvek. Remélhetőleg a bíróság döntésével nem próbálja veszélyes helyzetbe kényszeríteni az illegális migrációt elutasító európai államokat – fogalmazott.