Már a történelmi hagyományokat õrzõ Õsök Napját is megtagadta a Jobbik
2017.08.11. 09:28
Mélyen hallgat a jobbikos sajtó Magyarország és a Kárpát-medence egyik legnagyobb hagyományőrző rendezvényéről, ami akár egyfajta bosszú is lehet azért, mert a Magyar Turán Alapítvány vezetője, Bíró András Zsolt korábban kritikával illette a párt politikai irányváltását.
Az utóbbi két-három évben folyamatosan lazultak a kapcsolataink, s mára – mondjuk úgy elkerültük egymást."
– fogalmazott a Magyar Idők megkeresésére a Jobbik és az alapítvány viszonyáról Bíró András Zsolt.
A párt korábban a rendelkezésére álló fórumokon felületet biztosított a magyar régmúlt felidézésére hivatott fesztiválnak, továbbá a rendezvény nagyságához képest szimbolikus anyagi támogatást nyújtott a világ magyarságát, s a hun és türk tudatú nemzeteket megmozgató Kurultájnak, valamint az ősök napjának.
Körülbelül két esztendeje a Jobbik vezetése elé tártuk a véleményünket. A legélesebb különbség külpolitikai kérdésekben volt és van közöttünk, számunkra ugyanis elfogadhatatlan a feltétel nélküli oroszpártiság, hasonlóan a testvérnemzetekhez, amelyek kapcsolata Moszkvával lényegesen árnyaltabb, mint a Jobbiké."
– fejtette ki Bíró András Zsolt.
A belpolitikai természetű vitákról a Magyar Turán Alapítvány vezetője nem akart részletekbe menően nyilatkozni, már csak azért sem, mert szerinte nehéz megmondani, pontosan merre tart most a nemzeti radikalizmus képviseletét feladó párt.
Annyit mindenesetre megjegyzett, azt várják, hogy a Jobbik találjon önmagára vagy még inkább, találjon vissza korábbi önmagához.
A szavaiból az is kiderült, nem az alapítvány szakította meg kapcsolatait a párttal, Bíró András Zsolt ki is hangsúlyozta: az Õsök Napja és a Kurultáj egyaránt nyitott, minden egységes magyar nemzetben gondolkozó embert szeretettel látnak vendégül Bugacon.
Mint arról beszámoltunk, Bíró András Zsolt tavaly másokkal együtt azért kritizálta a Jobbik elnökét, mert Vona Gábor vezetésével a párt a balliberális ellenzékhez csatlakozva nem szavazta meg a migránsok betelepítését tiltó alkotmánymódosítást.
Vona később azt állította, bírálói közül többen bocsánatot kértek tőle, mondván, a kormánypárti sajtó kiforgatta szavaikat, ám ez, mint csakhamar kiderült, hazugság volt.