A német sajtóban már polgárháborúban reménykednek
2017.07.21. 22:28
Most nagyvonalúan tekintsünk el attól, hogy a hamburgi G20-as csúcstalálkozón szélsőbalos és globalista-ellenes fiatalok magukra öltötték a szekrény mélyén lapuló Che Guevara-mintás pólójukat és több mint félezer rendőrt sebesítettek meg, több millió eurós kárt okoztak az átlag németeknek. A lényeglátó, mindig független német lapok a fenti esetben, amikor indokolt lett volna, egyáltalán nem beszéltek polgárháborúról, polgárháborús hangulatról, ellenben ha Magyarországot kell szapulni, akkor kreativitásuk határtalan.
A Die Welt megállapítja, hogy Magyarországon, Lengyelországban és Törökországban hideg polgárháború zajlik.
A német származású szerző előkapja a jó öreg liberális érvrendszert, amelyet még az 1930-as években állítottak föl a mindig is oly nagy demokráciaszerető németek, és megállapítja:
"A kormány mindhárom országban a totalitásra tart igényt a választási győzelem alapján, a társadalmat az uralmának megfelelően akarja átrendezni, kulturálisan pedig átnevelni, és hatalma bebetonozására törekszik, nem törődve azzal, hogy módszerei sértik-e a jogállamiság, a hatalmi ágak szétválasztása és a demokrácia értékeit."
Aztán csak kibújik a szög a zsákból, hiszen kiderül, hogy ezek az ártatlan szemű "civil" szervezetek mégiscsak egy ideológiai küzdelmet folytattak itt az elmúlt 25 évben.
A szöveg majd így folytatódik:
"Ezért folytatják annyira kérlelhetetlenül, és ezért van az is, hogy a civil társadalom szervezetei nem igazán felkészültek egy ilyen küzdelemre, hiszen ők a liberalizmus értékeit képviselik, és a liberalizmus természetéből adódóan nem totalitárius, és nem is lehet az."
Persze a szerző ismét nagyvonalúan átsiklik azon tények fölött, amelyek egyértelműen alátámasztják a liberális vélemény-terror meglétét. Többek között Németországban az elmúlt hetekben vezettek be "cenzúrát" az internetes közösségekre. A német liberális lapok szinte bárkit azon nyomban fasisztának, újnácinak, intoleránsnak bélyegeznek, akik nem azt gondolják, amit ők.
Alapvetés:
A cikk természetesen egy olyan konklúzióval zárul, mely szerint a világon minden a legnagyobb rendben van, csak az a fránya Magyarország ha ne lenne.