Nem könnyû a szélsõséges feministákkal és egyéb PC-paranoidokkal
2017.07.19. 12:28
A brit vonatminiszter afférja
Valószínűleg Margaret Thatcher óta nem hallottunk túl sokszor a brit vonatokról politikai híreket. Philip Hammondnak sem sikerült vonatos hírrel bekerülni a nemzetközi sajtóba amíg vonatminiszter volt, valamikor 5 évvel ezelőtt. Erre pénzügyminiszterségéig kellett várnia. Ugyan megkésve, de végre sikerült egy nemzetközi vonatos hírt generálnia. Azt találta mondani, hogy a mai vonatokat olyan könnyű vezetni, hogy azt egy nő is meg tudja tenni. A marketingakció olyan jól sikerült, hogy a nemzetközi sajtó azonnal a brit vonatokról kezdett írni, amire a privatizáció óta nem volt példa. Megtudhattuk, hogy a nők között olyan népszerű a vonatvezetői szakma, hogy egy hirdetésre 1400 nő jelentkezett. Az nem derült ki, hogy ezt azért tartották fontosnak megjegyezni, hogy igazolják a brit miniszter kijelentését. Hogy Hammondnak jó érzéke van a nemzetközi PR-hoz, már vonatminiszter korában is bizonyította. Akkor azzal került a nemzetközi sajtóba, hogy a melegházasságról azt merte mondani: „túl sok az ellentmondás benne”. Életének ez olyan fontos mondata, hogy rajongói még Wikipédia oldalába is beírták, talán egyetlen idézetként tőle. Hammondnak e két kijelentésén kívül egyetlen emlékezésre méltó mondata sem volt életének 62 éve alatt, még ha a felesége a fejére is olvas néha egyet-egyet. Több miniszterségen és fontos pozíción túl csak ennyi maradt utána. Így is jobban járt, mint Mucius Scaevola, akinek fel kellett gyújtania kezét, hogy emlékezzen rá a világ.
Trump és a párizsi romantika
Valaki fel tudja idézni, milyen eredménnyel zárult Trump párizsi látogatása? Mit írtak alá Macronnal, miben állapodtak meg? Mivel lett jobb vagy rosszabb a világ? Tartok tőle, hogy hozzám hasonlóan a látogatásból csak egyetlen momentum maradt meg mindannyiunknak. Trump találkozása a francia first ladyvel. Ez olyan mély benyomást tett a nemzetközi politikára, hogy még a francia külügy anyagaiba is bekerült. Trump a fura kézfogásán túl azt merte mondani Marconnénak, hogy jól néz ki, „good shape”. Ezt olyan nőellenes kijelentésnek tartotta a nemzetközi közvélemény, hogy megelőzte a klímaváltozás, a NATO, a közel-keleti béke és minden más jelentőségét. Mondhatnánk a first lady jelentős segge fontosabb, mint a világpolitika jelentősége. Beteg poén? Szerintem az is beteg, hogy egy faragatlan amerikai elnök nem mondhatja egy nőnek azt, hogy jól nézel ki, anélkül hogy a világ feministái ne ugorjanak a torkának. A fő bűne állítólag az volt, hogy még rá is mutatott a testére, hogy az néz ki jól. Amivel egyértelműen jelezte, hogy A: túl öregnek tartja a nőt; B: csak egy testnek nézi, akinek nincs agya, mint általában szerinte a nőknek; B1: testnek nézi, de azért van egy akkora agya, mint egy mókusnak, ahogy a Boratban a kazah tudós is megmondta.
Rejtély számomra, hogy miért kell nekünk állandóan a szélsőséges feministák paranoiájáról beszélnünk, miért nem beszélhetünk pozitív céljaikról, a nők valódi egyenjogúsági gondjairól, kiszolgáltatottságáról? A gyereküket egyedül nevelő nők helyzetéről, a gyerekes anyák munkahelyi diszkriminációjáról, vagy bármiről, ami nekik tetszik, de előre visz. Hogyan lehetséges az, hogy egy ártatlannak szánt bók nagyobb médiaeseménnyé válik, mint bármi más a francia és amerikai elnök találkozóján. Miért van akkora ereje a feminista PC-csoportoknak a világban, hogy képesek ilyen híreket a címlapon tartani a valóság rovására?
Majom kék mellényben
Itt van aztán egy másik PC-paranoiás. Az amerikai Black Lives Matter nevű mozgalom aktivistája. A mozgalom sokak szerint mélyen rasszista, fehérellenes. Ezt mondani azonban önmagában rasszizmus a feketékkel szemben. A fehéreket gyűlölni ugyanis sokak szerint nem lehet rasszizmus, ahogy a fehér férfiak gyűlölete – történjen az bármilyen explicit formában – nem lehet sem rasszista, sem férfiellenes. Ezek a csoportok ugyanis megérdemlik, ők tényleg annyi rosszat tesznek a világnak, hogy jogosan lehet őket gyűlölni. Ezért a feketék vagy a nők fehérek és főleg fehér férfiak elleni gyűlölete inkább forradalmi tett, a demokraták és az igazság lázadása.
Szóval ez az aktivista, mikor meglátta a Majmok bolygója legújabb részének plakátját és azon a kék mellényes majmot, azonnal saját maga jutott eszébe. Mivel neki is van egy kék mellénye, amit a mamájától kapott szülinapjára. Ezt fel szokta venni, amikor a fehérek ellen tüntet és ezért Hollywood annyira megharagudott rá, hogy egy sok százmillió dolláros film plakátján akart neki üzenni. Itt akarta közölni vele, hogy bebe, te meg majom vagy! Mivel ő maga egyben minden fekete képviselője, ezért valójában azt üzente Hollywood, hogy minden fekete majom.
Ha egy hétköznapi ember arról kezd beszélni, hogy neki a filmek plakátjain üzennek az ufók vagy a pápa, azonnal ráhívják a mentőt és paranoid tévképzetekkel a diliházban köt ki. Itt egyesek még ünnepelték is, amíg Whoopi Goldberg le nem állította. A kék majmos mellény ugyanis az 1968-as filmből származik. Véleményem szerint inkább azt kellett volna kérdeznie: öreg, mi a baj veled? Meglátsz egy majmot kék mellényben és azonnal magadra gondolsz? Nem lehet, hogy a Te önértékeléseddel van gond?
Az egész PC- és feminista világ súlyos önértékelési problémákkal terhelt. Természetesen elismerem, hogy a világ tele van a ma rasszizmusnak nevezett előítéletekkel és a nők sok tekintetben hátrányt szenvednek, de tudomásul kéne venni, hogy az előítéletektől senki sem mentes, sem a nők, sem a feketék, sem sárgák, sem a muszlimok. Nem tehetők felelőssé a világ összes problémájáért a fehér férfiak, hiszen ők szintén rengeteg hátrányt szenvednek el. A jogok, előnyök és hátrányok sokkal kiegyenlítettebbek, mint amilyennek a PC-s és feminista aktivisták be akarják állítani. A különbségek azért látszanak hatalmasnak, mert ma a fehér férfi életformájához mérnek mindent. A fehér férfi életformája lett a sarokkő, a boldogság és a jogegyenlőség sarokköve. A fehér férfiségben pedig természetes módon a fehér férfiak a legjobbak. Nem értem miért akar mindenki fehér férfi lenni, szerintem semmivel nem jobb, mint bármi más.
A szélsőséges feministák és PC-paranoidok pedig meglehetősen sok gondot okoznak saját ügyüknek. Olyan témákat tartanak porondon, amik sokakból inkább ellenszenvet váltanak ki, nem pedig megértést. A PC fontos dolog, de érdemes lenne a valóban lényeges területeken használni, hogy ne koptassuk el teljesen és ne tegyük nevetségessé, mert ez azzal fenyeget, hogy ellenkező hatást ér el.
No most már megyek, felveszem a kék mellényemet, és megmondom a feleségemnek, hogy jól néz ki és nem tudok vonatot vezetni, meg persze ő sem. Remélem, nem néz majomnak.