Az olaszok tovább próbálkoznak a migránsok megállításával
2017.07.17. 07:28
Az olasz kormány feltételhez kötné a hajók kikötését a partokon. Eközben néhányan megelégelték az impotens próbálkozásokat, és valódi tettekkel segítenének a helyzeten.
Ahogyan arról már többször írtunk, egyre elviselhetetlenebbé válik a migránskrízis Olaszországban. A Soros-féle álcivil szervezetek rendületlenül szállítják a migránsokat Líbiából Olaszországba. Brüsszel továbbra sem képes semmi érdemleges segítséget nyújtani az országnak, ezért az saját maga kénytelen megoldani a helyzetet.
Ami az NGO-k tengeri tevékenységét illeti, nem ritka, hogy egy-egy transzport a százas nagyságrendet is eléri. A hétvégi friss adatok szerint ebben az évben már 88 ezer, főként a szubszaharai országokból útnak indult migránst regisztráltak az olaszok, az érkezők csupán 6 százaléka szír menekült. A part menti települések nem kérnek a migránsokból, de így is akadt jó számmal önként jelentkező, aki besegít a mentésben. Az olasz kormány már hetek óta azon fáradozik, hogy a "civil" szervezetek hajóival csináljon valamit.
Megtiltanák továbbá, hogy hang és fényjelzéssel keltsenek feltűnést, mivel a gyakorlatban ezek a hajók nem életeket mentenek, hanem egyszerűen szállítmányoznak, részt vesznek az embercsempészetben, mivel valójában bárki "arra evickélőt" felvesznek a fedélzetre.
Egyes valódi civil szervezetek – akiket ugyebár szélsőjobboldaliaknak bélyegeznek, hiszen civil csak az lehet, aki migránst ment – megelégelték a helyzetet. A Megvédeni Európát (Identitás) szervezet például azért jött létre, hogy dokumentálva az eseményeket leleplezze, hogy pontosan mi is folyik a Földközi-tengeren, valamint hogy elsüllyessze a csempészek elhagyott hajóit. A liberális sajtó természetesen gőzerővel támadja a szervezetet, akiknek alapelve, hogy bár emberéletet természetesen lehet menteni, de akkor oda szállítsák vissza őket, ahonnan jöttek.
Az olasz próbálkozások mellett úgy néz ki az uniós kísérletek is kudarcot vallanak. Egy brit parlamenti jelentésben az áll, hogy a 2015-ben indított Sophia nevű embermentő akció képtelen volt hatásosan fellépni a csempészekkel szemben. Bár sikerült 450 lélekvesztőt megsemmisíteni és 110 csempészt őrizetbe venni, ez azonban nem hozott semmiféle áttörést. Az emberkereskedelem tehát az elégtelen válaszlépések miatt továbbra is virágzik, egyre többen húznak hasznot belőle.