Kovács Béla azért nem ment el a kihallgatásra, mert belelépett valamibe az abház tengerparton
2017.07.05. 11:28
Mint kiderült, Kovács abháziai tartózkodásának története Szikinger Istvántól, az EP-képviselő ügyvédjétől származhatott. Szikinger ugyanis azt közölte az ügyészi hivatallal, hogy június 23-án Kovács azért nem ment el a kihallgatására, mert Abháziában gyógykezelték.
Kovács Béla jelenleg Brüsszelben tartózkodik, annak ellenére, hogy ezen a héten Strasbourgban kellene tevékenykednie EP-képviselőként. Ám orvosi kezelései miatt Brüsszelben maradt. A baloldali Népszava itt érte utol telefonon KGBélát. A lap szerint az orvosok megerősítették az "abház kollégák" gyanúját: vérmérgezést kapott, emiatt hiányzik az EP strasbourgi plenáris ülésszakáról is.
Kovács a baloldali lapnak arról számolt be, hogy Abháziában hivatalos látogatáson volt, az Új Afoni Apátság meghívására, ahol Európáról tartott előadást. Azt is kifejtette, hogy eddig háromszor járt Abháziában, ahol független választási megfigyelőként tevékenykedett a parlamenti és elnökválasztáson. A képviselő elmondta, összesen 8 napot töltött ott.
Arról, hogy miért nem utazott haza a kihallgatására, azt mondta:
Közvetlenül a tervezett hazautazásom előtt volt egy balesetem. Valószínűleg beleléptem valamibe a tengerparton, teljesen elfeketedett a lábam, nem is bírtam ráállni. Mentővel vittek kórházba, ahol egy napot töltöttem. Az orvosok valószínűsítették, hogy vérmérgezést kaptam."
A képviselő szerint azért nem tudott értesíteni senkit erről, mert Abháziában nem működnek sem a mobilhálózatok, sem az internet.
A Magyar Idők a keddi cikkében arról írt, hogy az abház tengerpartot bizonyos titkosszolgálatok előszeretettel használják pihentetőhelyként munkatársaik számára. Kovács erre a felvetésre így reagált:
Hagyjuk ezt! Az oroszok magukra hagyták az abházokat. Õk teljesen függetlenek Oroszországtól."
Kovács szerint a kémkedési vád nem fog megállni a lábán, a költségvetési csalással kapcsolatban pedig elismerte, hogy hibázott
amikor néhány gyakornokot nem Brüsszelben, hanem budapesti, szatmárnémeti és beregszászi irodáimban foglalkoztattam."
Ebben az esetben 15 989 euróról (több mint 4,5 millió forint) van szó Kovács szerint, amelyet szívesen visszafizetett volna, "csak hogy ezzel lezáruljon az ügy".