Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Brüsszel nem támogatja Trump varsói látogatását

Forisek Ádám

2017.06.30. 11:58

Az EU bürokratáit aggodalommal tölti el Donald Trump amerikai elnök jövõ héten esedékes lengyelországi látogatása - írja a Reuters.
VARSÓ, 11:58

Az EU bürokratáit aggodalommal tölti el Donald Trump amerikai elnök jövő héten esedékes lengyelországi látogatása – írja a Reuters.

Az Európai Unió nyugati vezetői attól tartanak, hogy egy ilyen látogatás felerősítheti a Brüsszel-ellenes hangokat Lengyelországban.

A látogatásra az úgynevezett Három Tenger Kezdeményezés csúcsán kerül sor július 6-án, amelyet a hamburgi G20-as csúcstalálkozó előz meg. Az együttműködés a Balti-, a Fekete- és az Adriai-tenger között fekvő országokat foglalja magában, célja a térség infrastrukturális összeköttetése, gazdasági kapcsolatok javítása és beruházási lehetőségek teremtése.

A várakozások szerint Trump az amerikai földgázexportról fog beszédet tartani, ugyanis Lengyelország ebben a hónapban kapta meg első cseppfolyósított földgázszállítmányát az Egyesült Államoktól.

Brüsszel pedig árgus szemekkel figyeli Trump látogatását

Az unió alapból nem nézi jó szemmel a Három Tenger Kezdeményezést. Szerintük ez az európai „egység” felbomlását szolgálja, egy uniós tisztviselő szerint az egész együttműködés nem több, mint „Lengyelország öngettósítása”.

Az pedig, hogy Donald Trump épp egy ilyen kezdeményezésen tesz látogatást, csak még tovább bomlaszthatja az amúgy is ingatag "európai egységet" az eurokraták szerint.

Nem köthet megállapodásokat az egyes országokkal az Európai Unió háta mögött.”

Korábban is voltak már sejtések afelől, hogy az EU-t aggasztja a tény, hogy Trump Brüsszelt megkerülve a nemzetállamokkal köthet gazdasági megállapodásokat, ennek pedig most hangot is adtak.

Brüsszelt az is nyugtalanítja, hogy Trump a varsói látogatásán ismét kritikával illetheti a NATO egyes tagországait. Mint ismeretes, a NATO tagállamai vállalták, hogy 2024-ig bruttó nemzeti termékük legalább két százalékára emelik védelmi kiadásaikat. Az Egyesült Államokon kívül Lengyelország volt azon kevés nemzetek egyike, aki elérte ezt a szintet. 

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére