Új szárnyat kap a Semmelweis Egyetem
2017.06.18. 20:58
Vasárnap délután ünnepélyes keretek között letették a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar új épületszárnyának alapkövét. Az MTI tudósítása szerint az épületben kap majd helyet a hagyományos kínai orvoslási részleg is.
A helyszínen jelen volt Rétvári Bence, az EMMI államtitkára, aki arról beszélt, hogy az új beruházás fontos lépés mind a magyar oktatásnak, mind a magyar egészségügynek, és fontos a magyar-kínai orvostudományi együttműködésnek, amelynek több évre visszanyúló hagyományai vannak.
Minden lehetőséget meg kell ragadni, hogy a magyar emberek egészségét megőrizzük, és ennek fontos része a hagyományos európai képzés"
– fogalmazott az államtitkár, aki szerint a kínai gyógyítási részlegnek komoly szerepe lesz az oktatásban, a kutatásban és a gyógyításban is.
A beruházás szervesen illeszkedik az utóbbi évek egészségügyi fejlesztéseibe, amelyek során a kormány 71 kórházat újíttatott fel, 23 új rendelőintézet épült és 54 megújult, továbbá 31 mentőállomást hoztak létre, 97-et pedig felújítottak, valamint 496 új mentőgépkocsi beszerzése zárult le"
– mondta Rétvári.
Az alapkövet szimbolizáló kapszulában elhelyezték többek között az alapító okiratot és az épület alaprajzát. A jelképet Rétvári Bence mellett Palkovics László oktatásért felelős államtitkár, Liu Jen-tung kínai miniszterelnök-helyettes, Li Pin kínai egészségügyi és családtervezési miniszter, Szél Ágoston, a Semmelweis Egyetem rektora és Nagy Zoltán Zsolt, az SE Egészségtudományi Kar dékánja helyezte el.
A jövő héten Budapesten rendezik meg a több mint 200 kínai és 15 európai ország delegáltjainak részvételével az egészségügyi miniszterek találkozóját. A többnapos rendezvény része a 16 kelet-közép-európai országot, valamint Kínát magába foglaló 16+1 formátumú együttműködésnek.
Szerdán jelent meg a Magyar Közlönyben az a kormányhatározat, mely szerint a kormány a hagyományos kínai orvoslás részleg kialakításáról, továbbá gyógyászati, oktató- és kutatóközpont létesítésének előkészítéséről döntött. Az egyetem karának több mint 1,3 milliárd forintot biztosítanak annak érdekében, hogy új épületet hozzanak létre, és ott hagyományos kínai orvoslási részleget alakítsanak ki.