Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Putyin: azért mentem a jogi egyetemre, hogy késõbb a KGB-nél kapjak munkát

888.hu

2017.06.18. 18:28

Nemrég jelent meg Oliver Stone filmje Vlagyimir Putyin orosz elnökrõl, amelyben a rendezõ magával az elnökkel beszélget. A dokumentumfilm a The Putin Interviews címet viseli, és Stone könyv formájában is kiadja. A könyvben olyan részletek is benne vannak, amelyek a dokumentumfilmbõl kimaradtak.
Ilyen részletekből szemezgetett az orosz állami médiacsatorna, a Russia Today, természetesen korántsem elfogulatlanul, a kedélyesebb, érdekesebb részeket kiemelve. A dokumentumfilm és a könyv egyébként meglehetősen érdekes adalék Putyin politikájának és életének megismeréséhez. A rendezőt a film elkészítésében aktuálpolitikai történések is motiválták, Putyin részéről pedig vélhetően saját politikusi imázsának emelése volt a cél. Mindenesetre kiderült néhány érdekes részlet az orosz politikusról.

Putyin saját emlékei szerint 1975-ben csatlakozott a KGB-hez, azért, mert "mindig is csatlakozni akart".

Azért mentem a jogi egyetemre, hogy később a KGB-nél kapjak munkát. Amikor még diák voltam, elmentem a leningrádi (ma Szentpétervár) KGB-irodába. Megkérdeztem, hogy mit kell tennem, hogy nekik dolgozzak. Azt mondták nekem, hogy felsőfokú végzettséget kell szereznem és a legjobb, ha jogot tanulok"

– emlékezett vissza az elnök a Stone-nal folytatott beszélgetés során.

Putyin szerint a tanulmányai alatt nem kereste fel a KGB, így meglehetősen váratlanul érte, amikor a diploma megszerzése után szinte azonnal felkeresték és állást ajánlottak neki.

Putyin elmondta Stone-nak, hogy a KGB-hez való vonzódása főként a szovjet kémfilmek hatásának volt köszönhető, amelyek a hírszerző munkát meglehetősen romantikus színezetben tálalták. A leginkább az A tavasz 17 pillanata című film hatott rá. A filmben egy szovjet ügynök a náci Németországban kémkedik.

Putyin 1985 és 1990 között Drezdában dolgozott fedett ügynökként és a KGB megszűnésekor alezredesként ment nyugdíjba. A '90-es évek második felében visszahívták, hogy irányítsa az FSZB-t, a KGB egyik utódszervezetét.

Putyin a családjáról is mesélt az amerikai rendezőnek, ami meglehetősen ritka. (Peter Truscott magyarul megjelent Putyin életrajzában sem volt túl sok részlet Putyin magán- és családi életéről.) Az elnök elmondta, hogy idősebb testvére a nácik által ostromolt Leningrádban halt meg, a második világháborúban. A későbbi orosz elnök évekkel a háború után, 1952-ben látta meg a napvilágot.

A bátyám akkoriban hároméves volt. Az ostrom alatt a gyerekek védelme érdekében evakuálták őket a városból. A bátyám megbetegedett és meghalt. A szüleim azt sem tudták, hogy hova lett eltemetve"

– mondta Putyin. Az orosz elnök legelőször tavaly tudta meg, hogy hol van eltemetve a bátyja. Mint kiderült a szentpétervári Piszkarjovkai Temetőben.

Putyin apja a háború alatt a Berija által irányított, brutális kegyetlenségéről hírhedt NKVD-ben szolgált, ahol meg is sebesült.

Amikor elkezdődött a háború, egy különleges alakulatba hívták be. Egy kisebb hírszerző egységgel az ellenséges vonalak mögé küldték. Húszan indultak el és mindössze négyen tértek vissza. Putyin később megtudta, hogy apja a leningrádi front legveszélyesebb szakaszán teljesített szolgálatot.

Putyin apja egyébként 1999-ben halt meg, mindössze pár hónappal azelőtt, hogy Putyint kinevezték volna miniszterelnöknek. Az orosz elnök szerint apja a halála előtt érezte, hogy fiából elnök lesz.

Az orosz vezető a hobbijáról is beszélt, elmondása szerint 60 évesen tanult meg hokizni, előtte még korcsolyázni is alig tudott.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére