Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Masszív rezisztencia

888.hu

2017.06.15. 16:58

VÉLEMÉNY

A francia forradalom hevében íródott Emberi és Polgári Jogok Nyilatkozata meglehetősen egyértelműen fogalmaz: a törvény egyformán törvény mindenki számára.

Ennek ellenére néhány „civil” szervezet nem kívánja végrehajtani a külföldről támogatott szervezetek átláthatóságáról szóló friss jogszabályt, egyébként polgári engedetlenség címén, bármit is jelentsen ez.

A haza bölcse, Deák Ferenc vezetésével 1849 és 1867 között már volt ilyen. 

Illetve mégsem. Az akkori „belső emigráció” az idegen hatalmak, a Habsburg elnyomás elleni tiltakozás volt az április törvények és a szabadságharc szellemiségében. Valljuk be, erős lenne a párhuzam.

Most tehát más helyzet van. Mióta a független jogvédői szerephez görcsösen ragaszkodó Magyar Helsinki Bizottság kampányarca, egy nyugalmazott bíró a Hír TV-ben elszólta magát, tudhatjuk, hogy a „civilek” valójában kormánybuktatást szeretnének. Ezt pedig „láthatósági mellényben” kicsit nehezebb végrehajtani.

Persze megszólalt az ügyben Brüsszel, aggodalmát fejezte ki az Amerikai Egyesült Államok budapesti nagykövetsége, a harmatos magyar ellenzék, így a Demokratikus Koalíció is, akik fittyet hányva a Velencei Bizottság vonatkozó álláspontjára, az alábbi megállapítást teszik: „aki a civilek ellen háborúzik, az a demokrácia és a nép ellen visel háborút,” és a törvény elfogadása előtt pedig azt írták: a Putyin (esetleg Totó kutya) diktálta törvény kémszervezetnek minősíti az összes külföldről is pénzt kapó civil szervezetet.

Az érintett párt legutóbb azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy egy harmadfokú bírósági döntés után megfenyegette az ügyben eljáró bírákat és ügyészeket, így nyugodtan kijelenthetjük, hogy egy, a demokrácia kérdésében hiteles helynek számító társaság állt ki a külföldi ügynökszervezetek mellett.

Apropó bírák fenyegetése. A contempt of court a common law egyik sajátos jogintézménye, és szó szerint a bíróság megsértését jelenti. Kérdés persze, hogy a DK megnyilvánulása e körbe sorolható-e, de az biztos, hogy a jogintézmény használatos Angliában és Walesben, Ausztráliában, Kanadában, Hong Kongban, Indiában vagy éppen az Egyesült Államokban. A szankció pénzbírság vagy bebörtönzés lehet, például a kanadai szövetségi bíróságok megsértése esetén öt évig terjedő szabadságvesztés vagy pénzbeli bírság is járhat. Angliában viszont a kiszabható börtönbüntetés maximum két év.

Az USA budapesti nagykövetségén biztos nem hallották a Demokratikus Koalíciónak a független magyar bíróságot súlyosan megbélyegző, sértő és kimondottan antidemokratikus megnyilvánulásait. Mert ha így történt volna, remélem most emiatt is aggódnának.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére