767 rendbeli csalás miatt bíróság elé áll Kun-Mediátor Marcsika
2017.06.14. 12:28
A közlemény szerint a megyei főügyészség üzletszerűen elkövetett, különösen jelentős kárt okozó csalás és más bűncselekmények miatt emelt vádat az előzetes letartóztatásban lévő karcagi nő ellen.
A vádhatóság a mellékletekkel együtt mintegy 64 ezer oldal nyomozati irat alapján döntött a vádemelésről.
A vádlott által döntően magánszemélyeknek okozott kár összege százezer forinttól egymilliárd forintig terjed. A 768 sértett sérelmére elkövetett bűncselekmények kárértéke összességében meghaladja a tízmilliárd forintot, ezzel szemben a vádlott által az évek során a sértetteknek kifizetett – megtérülésként értékelhető – pénz nem éri el a négymilliárd forintot.
A nő havi 1-1,75 százalékos és évente akár 22 százalék feletti hozam garantálása mellett vállalta az átvett összegek forgatását. Az ügyfeleit megtévesztve a szerződésekben vállalta, hogy a neki befektetés céljából átadott pénzek különböző pénzintézeteknél betétet vagy értékpapír-befektetést képeznek. Az átvett összegeket azonban nem helyezte el pénzintézeteknél, azokra nézve befektetési tevékenységet nem folytatott.
A vádlottnak a betétgyűjtési tevékenységre nem volt engedélye. Ennek ellenére szerződéskötéskor az ügyfeleit arról tájékoztatta, hogy a tevékenységét jogszerűen működő pénzügyi szolgáltatóként, ellenőrzött formában végzi és az erre kiadott engedély a birtokában van. Valótlanul hivatkozott arra is, hogy a befektetni kívánt pénzekre az Országos Betétbiztosítási Alap harmincmillió forintig garanciát biztosít.
A nő nem rögzítette a sértettek készpénzes befizetéseit a kft. könyvelésében, amikor pedig átutalták neki a pénzt, azt kérte, hogy jogcímként valutavásárlást jelöljenek meg.
A vádlott a sikeres tevékenység látszatának fenntartása érdekében az ügyfelek által kezdeményezett hozam-, illetőleg tőkekifizetéseket pontosan teljesítette. A kifizetések fedezetét azonban nem a kft. gazdálkodásának eredménye, hanem a sértetti befizetések biztosították. A szerződések lejártakor a sértetteknek más befektetések révén el nem érhető magas hozamot mutatott ki. Tevékenységével arra ösztönözte őket, hogy ne vegyék ki a befektetett tőkéjüket, a szerződéseiket hosszabbítsák meg és további megtakarításaikat is nála helyezzék el.
A nő az ügyfeleitől átvett pénzekből biztosította a családja megélhetését is. Nagy értékű ingatlanokat, gépjárműveket vett, a családtagjaival költséges utazásokon vett részt.
A karcagi lakosok és a megyei közgyűlés elnöke szerint Bróker Marcsi jó barátságban volt azzal a Szeivolt Istvánnal, aki az Épkar Zrt.-t vezette. Ez a vállalat az Egressy út 28-30. alatti telken volt bejegyezve, akárcsak a Kun-Mediátor. Szeivolt több ízben támogatta az MSZP és a Jobbik kampányát is.
A Szeivolt vezette Épkar Zrt. birtokolta a karcagi Fehér Holló szállodát, ahol Marcsika lányai béreltek irodát, 2010 előtt pedig az MSZP is tartott több rendezvényt a helyszínen.
Karcagon az a hír járja, hogy a Jobbik is kapott 25 millió forintot.
A további részletekről itt tudsz olvasni.