Ezt tudni eddig a londoni terrortámadásról
2017.06.04. 08:58
A Scotland Yard terrorellenes parancsnoka, Mark Rowley bejelentette, hogy a különleges erők emberei végeztek a londoni terroristákkal.
A brit rendőrség feltételezése szerint a vasárnap hajnalban megölt három ember volt az, akik a London hídon és az attól nem messze lévő piacon, a Borough Marketen terrortámadást követtek el szombat éjjel.
Eleinte úgy tűnt, hogy a támadók öngyilkos merénylők által használt mellényt viseltek, de kiderült, hogy nem így van"
– fogalmazott a parancsnok.
A The Sun jelentetett meg egy képet – ami aztán futótűzként kezdett el terjedni a Twitteren –, amin két földön fekvő férfi látszik, akik mellett rendőrök állnak. A képeken azt látni, hogy a földön fekvőkre fémes kinézetű ballonok vannak erősítve. Ezt hihették sokan robbanómellénynek, ám kiderült, hogy azt a késszúrások kivédésére vette fel az elkövető.
A mentőszolgálat vasárnap reggeli tájékoztatása szerint a londoni kórházakba negyvennyolc sérültet vittek be, több embert pedig a merénylet helyszínén láttak el. Peter Rhodes, a londoni mentők vezetője szerint a sérülteket öt különböző kórházba vitték.
A London Bridge-en szombat este lévén sokan – többségében fiatalok – tartózkodtak, mikor egy fehér furgon egyes szemtanúk becslése szerint óránkénti 80 kilométert elérő sebességgel felhajtott a járdára és belehajtott a tömegbe.
Miután megállt a jármű, a három elkövető azonnal kiugrott és késsel a kezében a híd szomszédságában lévő Borough Market irányába szaladt és több embert is megkéselt. A Scotland Yard már vasárnap hajnalban hivatalosan terrorcselekménynek nyilvánította a merényletet.
Március vége óta ez a harmadik terrortámadás Nagy-Britanniában, ahol csütörtökön előrehozott parlamenti választásokat tartanak.
A mostani merénylet félelmetesen hasonlít a március 22-ire, amikor Khalid Masood járművével nagy sebességgel a gyalogosok közé hajtott a londoni Westminster híd járdáján, majd kocsijából kiszállva, a parlament épületénél késsel megölt egy rendőrt. Annak a támadásnak a rendőrrel együtt öt halálos áldozata volt. A merénylőt a parlament fegyveres őrsége a helyszínen agyonlőtte.
Alig két hete Ariana Grande énekesnő koncertje után a 22 éves líbiai származású Salman Abedi robbantotta fel magát a Manchester Arénában, akkor 22-en vesztették életüket. Abban a merényletben 117-en szenvedtek kórházi kezelést igénylő sérüléseket. A halálos áldozatok között hét gyermek van, a legfiatalabb egy nyolcéves kislány.