Este 7:59
2017.05.30. 19:59
Orbán Viktor miniszterelnök az iraki Tell-Aszkuf megrongált lakóházainak helyreállításához nyújtott magyar kormányzati hozzájárulásról írt alá dokumentumot Lui Rafael Szakó babiloni káld katolikus pátriárkával kedden az Országházban. Az aláírás előtt Havasi Bertalan, a miniszterelnök sajtófőnöke elmondta, hogy a magyar kormány a közel-keleti térségben élő, üldöztetést szenvedő keresztények támogatásáról szóló kormányhatározatban foglaltak szerint segíti a keresztény családok szülőföldjükön maradását, illetve visszatérését otthonukba. "A magyar kormány e célt szem előtt tartva úgy döntött, hogy 580 millió forint értékben támogatást nyújt Tell-Aszkuf település megrongált lakóházainak helyreállításához" – közölte. A kormány márciusban döntött úgy, hogy a közel-keleti térségben élő üldözött keresztényeket támogatandó 580 millió forintot biztosít az iraki város lakóházainak helyreállításához.
A Népszava információi szerint a szegedi polgármester e hét szerdán utazik az EU fővárosába, és aznap a szociális ügyekkel foglalkozó képviselők fogadják, illetve a helyi magyarokkal találkozik egy bárban. Csütörtökön az európai szociáldemokraták (PES) elnöke fogadja a magyar testvérpárt miniszterelnök-jelöltjét, de Botka tárgyal még a Magyarországot erősen kritizáló Gianni Pittellával, az Európai Parlament szociáldemokrata frakcióvezetőjével is. Ahogy az Botka tanácsadójának – Lengyel Lászlónak – szombaton a Népszavában megjelent cikkéből kiderült, a szegedi polgármester első útja azért Brüsszelbe vezet, hogy anyagi segítségért kuncsorogjon az európai szociknál. Érdekesség, hogy Botka látogatásának első napján, azaz szerdán Soros György is a belga fővárosban tartózkodik majd. A milliárdos spekulánst hivatalosan Dimitris Avramopoulos migrációs ügyekért felelős biztos fogadja majd.
Kósa Lajos szerint nem lehet halasztani a törvényjavaslatról a zárószavazást, mert még a választási kampány őszi beindulása előtt jogszabályt kell alkotni a külföldről finanszírozott szervezetek ügyében a tisztánlátás érdekében. Indoklásul azt mondta: szándék mutatkozik arra, hogy a magyar politikai élet alakulását kívülről befolyásolják. Példaként hozta Lengyel László – akit Botka László MSZP-s miniszterelnök-jelölt legfontosabb tanácsadójának nevezett – nyilatkozatát, amely szerint politikai és anyagi támogatást várnak az Európai Uniótól a magyarországi kormányváltás elősegítésére. Ezt megelőzően pedig Botka László arról beszélt – "beígérve az uniónak" –, hogy elbontaná a déli határkerítést, majd bejelentették: miniszterelnök-jelöltként első külföldi útja Brüsszelbe vezet – idézte fel.