A Soros egyetem egy olyan politikai intézmény, amely a "nyílt társadalom" megalkotásának céljait szolgálja
2017.04.25. 21:28
Nem politikai intézmény vagyunk, hanem egy valódi egyetem. Izgalmas dolgokat tanítunk, például középkori történelmet és mikroökonómiát"
– mondta el Ignatieff, a Soros-egyetem rektora Brüsszelben. Ártatlan arckifejezéssel azt is elmagyarázta, hogy miért érthetetlen a számára, hogy a magyar kormány vajon miért tekint a Soros Györggyel vívott háború egyik szereplőjeként a Közép-európai Egyetemre.
Azonban Ignatieff Brüsszelben elfelejtette megemlíteni, hogy a „nem politikai jellegű” Soros diplomagyár alapító okiratában ott szerepel egy bizonyos kitétel, ami miatt evidens módon nagyon is politikai célokat szolgáló intézmény a CEU. A Soros egyetem honlapján olvasható alapító okirat szerint:
A CEU küldetése: a nyílt társadalom.
Az a „nyílt társadalom”, ami az egyetem nyíltan felvállalt célja, az nem valamiféle általános és homályos társadalomtudományi cél elérésével azonos. A Soros-egyetem célja egy nagyon is konkrét politikai célnak a megvalósítását jelenti.
Ez pedig a Soros György több, mint 80 országban működő Nyílt Társdalom Alapítványok hálózata által terjesztett és kifejezetten politikai célú "nyílt társadalom" eszmerendszernek a megvalósítása.
Soros György nyílt társadalom névre keresztelt politikai elv- és célrendszere a világ országainak a társadalmi és politikai berendezkedéseit olyan módon kívánja drasztikus módon megváltoztatni, hogy eredményeképpen a nemzetállamok mielőbbi eltörlésével létrejöhessen egy olyan új világ, amely egy, a nemzetállamok feletti világkormány uralma alatt áll.
Soros György szerte ágazó globális hálózatának minden magyarországi tagja is a bankár legfőbb céljának, a nyílt társadalom megteremtésének célját szolgálja.
Mint arról korábban már beszámoltunk ennek megfelelően létezik ma Magyarországon az a nagyon hangos, emberi jogi, aktivista, és civil-hálózat, melynek médiareprezentációja és eszmei befolyása sokkal jelentősebb a társadalmi támogatottságánál.
Egy kifejezetten hangos, sok esetben agresszív kisebbség véleményterrorja áll szemben a magyarok többségével. Õk a hazai Soros-világ, akik a hírhedt tőzsdespekuláns eltartottjai és bérrabszolgái: az ideológia - univerzális emberi jogok - mellett ez a kör bizony nem csak lelki táplálékot, hanem sok tíz-, összességében százmilliókat is kap évente.
De mégis, hogyan lehetséges, hogy a valós méretüknél sokkal nagyobb befolyása van a médiában ezeknek a szervezeteknek?
Erre egyrészt az a válasz, hogy mindenki ismer mindenkit, a hálózat tagjai között könnyedén áramlik az információ. Másrészt médiatámogatottsága könnyedén van az ügyeiknek, hiszen "divatos" témákat visznek: korrupcióellenesség, átláthatóság, melegjogok, abortuszhoz való jog, ártalomcsökkentés, migránshelyzet.
Harmadrészt pedig ahogy a lenti listából is látványos, Soros szervezetei széles spektrumon működnek a közpolitikai elemzésektől a médiakutatáson át a melegjogokig, plusz ügyes médiaalapításokban is részes ez a kör. Ráadásul azt is meg kell említeni, hogy Soros pártpolitikát is finanszíroz az Együtt háttéralapítványán keresztül.
Soros ugyan 2007-ben felszámolta a hazai Soros Alapítványt, melynek meghatározó szerepe volt a rendszerváltás-kori rendszerellenzék támogatásában, de nem hagyott fel magyarországi szponzori tevékenységével, és a Nyílt Társadalom Intézeten keresztül busásan szponzorálja helyi klienseit.
Ismerje meg ön is a Soros-hálózat magyar tagjait, akiket Soros György, nemzetközi oligarcha tart el.