Ugrás a tartalomhoz
" Mi vagyunk Soros ellenzéke”
#ez történik
#Orbán Viktor
#belföld
#bevándorlás
#Soros György
#külföld
#fehér férfi
#demográfia
#sport
#Brüsszel
#vélemény
#tudomány
#terrorizmus
#egyetemimetoo

Századvég: a többség kritikus Soros György szervezeteivel szemben

Sümeghi Lóránt

2017.04.25. 16:28

A magyarok döntõ többsége károsnak tartja Soros György magyarországi szervezeteinek tevékenységét és a milliárdos üzletemberrõl is rossz véleménnyel van - derült ki a Századvég Alapítvány friss közvélemény-kutatásából.

Ugyanis a többség szerint a felsőoktatási törvény módosításának célja nem a CEU bezárása. Az elmúlt hetek heves politikai vitáival kapcsolatban többször felmerült Soros György személye, és a milliárdoshoz köthető szervezetek szerepe. A Századvég Alapítvány legújabb közvélemény-kutatása az aktuális események társadalmi megítélését vizsgálta.

A kutatás rávilágított, hogy a magyar lakosság továbbra is erősen kritikus mind Soros György személyét, mind az üzletember hazai szervezeteinek munkáját illetően. A megkérdezettek 58 százaléka kedvezőtlen véleménnyel van Soros Györgyről, a válaszadók döntő többsége (53 százaléka) továbbá úgy látja, a milliárdos magyarországi szervezetei összességében inkább károsak hazánkra nézve, a megkérdezettek 29 százaléka látja hasznosnak tevékenységüket.

Ahogy az már a korábbi kutatásokból is kiderült, a felsőoktatási törvény átalakítása körüli viták kifejezetten ismertek a felnőttkorú lakosság körében, a válaszadók 94 százaléka hallott az ügyről. Ami a kormány felsőoktatási törvénymódosításának megítélését illeti, a többség (61 százalék) szerint a kormány célja a külföldi egyetemek magyarországi működésének  tisztázása volt, míg a megkérdezettek 30 százaléka látja úgy, hogy a módosítás főként a CEU bezáratására irányult.


Módszertan: A Századvég telefonos kérdőíves közvélemény-kutatást végzett 2017. április 20–23. között, amelynek során 1000 véletlenszerűen kiválasztott felnőttkorú személyt kérdezett meg CATI-módszerrel. Az elemzésben közölt adatok legfeljebb plusz-mínusz 3,2 százalékponttal térhetnek el a mintavételből fakadóan attól az eredménytől, amit az ország összes felnőtt lakosának megkérdezése eredményezett volna.

EZEK IS ÉRDEKELHETNEK

OLVASTAD MÁR?

MÉG TÖBBET SZERETNÉK
Vissza az oldal tetejére